Wiadomości z Zabrza

Na wiadukt w ciągu ul. Roosevelta poczekamy trochę dłużej. Wstrzymano prace!

 • Dodano: 2022-06-08 13:15

Wstrzymano prace przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP. Termin oddania wiaduktu do użytku został przesunięty na 2023 rok.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta. Prace zostały wstrzymane!

Jak poinformował dziś Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, wstrzymano prace przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP. Spowodowane jest to koniecznością opracowania dokumentacji technologicznej na zwiększoną rozbiórkę fundamentów przyczółków, które znajdują się pod torami linii kolejowych.

– Projekt technologiczny jest aktualnie na końcowym etapie uzgodnień u zarządcy infrastruktury kolejowej tj. PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach – przekazuje MZD w Zabrzu.

Kiedy prace zostaną zakończone? 

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie przebudowa wiaduktu zostanie zakończona. Wiadomo jednak, że wbrew temu co pierwotne zakładano, nie będzie to lipiec br.

– Nowy harmonogram prac związanych z przebudową wiaduktu zostanie opracowany niezwłocznie po otrzymaniu uzgodnionego projektu technologicznego usunięcia fundamentów oraz uzgodnieniu terminów zamknięć torowych – informuje MZD w Zabrzu.

Prawdopodobny termin oddania wiaduktu do użytku to wiosna 2023 roku.

Wiadukt za ponad 9 milionów złotych

Umowę dla zadania pn.: Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 5: Wiadukt w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP podpisano w lipcu ubiegłego roku.  Wykonawcą robót jest firma firma AMBET z Bytomia.

W ciągu ul. Roosevelta wykonany zostanie nowy wiadukt (na miejscu starego) o konstrukcji prefabrykowanej. Odtworzony zostanie nasyp, nawierzchnia drogowa oraz ciągi pieszo-rowerowe. Koszt całej inwestycji to 9,26 milionów złotych. W 2021 roku Zabrze otrzymało na ten cel dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej w kwocie 3,82 milionów złotych.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Rico

  To jest skandal

 • pobo

  dzieci w piaskownicy sa bardziej kreatywni niz wladze miasta Zabrze .Nalezy wybrac prezydentke z plastyka na nastepna kadencje to moze ukoncze te rozbabrane roboty w Zabrzu.

 • Olo

  Niedokończony od lat stadion, DTS która znów nadaje się do remontu, fatalny stan dróg zwłaszcza w centrum Zabrza. Teraz most, który budują jacyś amatorzy. Tak rządzi pani Mańka-Szulik. Nawet za czasów PRL-u stan drogi w tym mieście były częściej naprawiane.Jak wygląda de Gaule'a? Jak wygląda Wolności w okolicy USC do skrzyżowania? Zwolnić tą panią!!!

 • Rico

  Potwierdzam

 • Kr

  Nic się nie dzieje tutaj

 • Matafix

  Jak powszechnie już wiadomo - pierwotny projekt był błędny, a zaprojektowany most o złych wymiarach

 • Ambulans

  Jakie to nasze ,polskie.....najpierw rozebrać ,zacząć prace dopiero pożniej zadbać o dokumentację i inne "mało ważne"szczegóły....

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  To chyba tylko u nas w Zabrzu.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2022-06-10 12:04
  • odpowiedz
 • Edek

  Standard. Jeszcze się nie zdarzyło żeby jakąś budowę zakończyli szybciej. Zawsze się znajdzie jakaś wymówka. Wystąpiły nadzwyczajne warunki których inwestor amator nie przewidział.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również