Wiadomości z Zabrza

62 mln rządowego dofinansowania na budowę obwodnicy i przebudowę ul. Hagera

  • Dodano: 2021-12-22 14:30

Pozytywnie rozpatrzono wniosek o dofinansowanie budowy obwodnicy i przebudowy ulicy Hagera w Zabrzu. Na ten cel nasze miasto dostanie około 62 miliony złotych rządowego dofinansowania.

Dofinansowanie na budowę obwodnicy w Zabrzu

W środę 22 grudnia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie budowy obwodnicy i przebudowę ulicy Hagera.

– Z radością przyjęłam informację, że nasz wniosek o dofinansowanie budowy obwodnicy wraz z przebudową ulicy Hagera uzyskał akceptację – przekazała prezydent Zabrza poprzez media społecznościowe,

Na rzecz tej długo wyczekiwanej inwestycji Zabrze pozyskało dofinansowanie w kwocie około 62 milionów złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Inwestycja ma być realizowana w latach 2023-2026. Ogólna wartość projektu to ponad 123 mln zł.

Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Jak informuje prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, ulica Hagera będzie miała dobudowane około 2 kilometry. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa. Inwestycja ma na celu odciążenie centrum miasta z ruchu samochodowego oraz umożliwienie mieszkańcom południowych dzielnic dojazdu do Drogowej Trasy Średnicowej. 

W całej Polsce w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie dofinansowanych 51 obwodnic. Na realizację tego zadania rząd przeznaczy łącznie 28 mld zł. 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Adi

    Czekam niecierpliwie żeby w tym roku już ruszyła budowa nowej drogi.

  • Qrzychu

    To poczekasz jeszcze z 2 czy 3 lata. Wkrótce zostanie podpisana umowa na dofinansowanie i ogłoszony przetarg na dokumentację. To oznacza, że tyle czasu około minie do rozpoczęcia budowy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również