Wiadomości z Zabrza

Na Śląsku rusza akcja "Wakacyjne powroty"

  • Dodano: 2007-08-31 16:46, aktualizacja: 2007-09-01 16:48

Policja ostrzega, że nie będzie pobłażania dla piratów drogowych.
Funkcjonariusze zapowiadają, że będą zwracać uwagę na brawurę, nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, na to, czy kierowcy i pasażerowie w samochodzie mają zapięte pasy i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Będą też sprawdzać stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierowców.


Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a przede wszystkim wracającym z letniego wypoczynku.

A już w poniedziałek rozpocznie się kolejna akcja policji - "Bezpieczna droga do szkoły". Podobnie jak w latach ubiegłych, dodatkowe patrole policji będą towarzyszyć dzieciom rozpoczynającym rok szkolny. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać także na zachowania osób dowożących dzieci do szkół. Bardzo często bowiem to sami rodzice i opiekunowie dopuszczają się rażących wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla swych podopiecznych.

Policjanci przeprowadzą również zajęcia, podczas których jeszcze raz przypomną dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja potrwa do 14 września.

PR Katowice 
Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TVP Katowice"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.