Wiadomości z Zabrza

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do zwiedzania podziemnych tras

  • Dodano: 2020-06-22 08:45, aktualizacja: 2020-06-22 08:50

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza do zwiedzania podziemnych tras w Sztolni Królowa Luiza.

Uruchomiono Podziemną Trasę Rodzinną i Podziemną Trasę Wodną.

Dlaczego te dwie spośród tak bogatej oferty?

Ponieważ zadbaliśmy o każdy szczegół na naszych trasach, abyście mogli poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Chcemy Wam zaproponować dużą dawkę pozytywnych wrażeń w bardzo bezpiecznej formie! Zapraszamy do wspólnej podziemnej przygody - przekonują pracownicy Muzeum.

Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce. Fragment podziemnych, historycznych wyrobisk przechodzi się tu pieszo, a ponad 1100 metrów tej trasy to unikatowy (bo najdłuższy w Polsce!), podziemny spływ łodziami. W trakcie zwiedzania spotkacie także legendarne dla Górnego Śląska postaci, Skarbnika i Utopka.

Drugą propozycją dla zwiedzających jest Podziemna Trasa Rodzinna

To niezwykła przygoda, łącząca doświadczenie autentycznych podziemi kopalni i ogromnych maszyn górniczych ze świetną zabawą i nauką, dostępną już dla najmłodszych turystów. Tylko tu zobaczycie maszyny górnicze prezentowane w ruchu, spotkacie Skarbnika - opiekuna i strażnika górników oraz przejedziecie się autentyczną kolejką górniczą, zwaną Karlikiem.

Rezerwacja zwiedzania: https://bilety.kopalniaguido.pl/

Fanów spędzania czasu na świeżym powietrzu MGW w Zabrzu zaprasza do jednego z parków w strefie naziemnej Sztolni Królowa Luiza - Parku 12C, a także do Parku Techniki Wojskowej, zlokalizowanych przy ul. Mochnackiego 12.Są czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach: Park 12C 10.00- 20.00; Park Techniki Wojskowej 10.00-18.00.

Więcej: www.sztolnialuiza.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.