Wiadomości z Zabrza

Motocyklista, który zginął na DK 88 to prof. Leszek Miszczyk

  • Dodano: 2021-05-11 20:30

Tragiczne doniesienia z Gliwic. W dzisiejszym wypadku, do którego doszło na DK 88 zginął znany profesor Leszek Miszczyk, wybitny onkolog.Profesor Leszek Miszczyk przez wiele lat pracował w gliwickim oddziale Narodowego Instytutu Onkologii, gdzie kierował Zakładem Radioterapii. To największa i najnowocześniejsza jednostka tego typu w kraju i jedna z większych w Europie. Profesor był nie tylko wybitnym onkologiem, ale cieszył się także sympatią i zaufaniem pacjentów.

Przypomnijmy, że wypadek miał miejsce we wtorek, 11 maja, po godzinie 9.00. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 9.26. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Toyota z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autem dostawczym. W wyniku zdarzenia kobieta, która kierowała osobówką doznała poważnych obrażeń. Ranne zostało też podróżujące z nią dziecko. Droga została zablokowana, a na odcinku około 800 metrów powstał zator. 

Niestety, nie na tym koniec. Kilka minut później na wysokości wiaduktu w rejonie ulicy Tarnogórskiej, motocykl zderzył się z kolejną toyotą. Wypadek okazał się tragiczny w skutkach, bowiem motocyklisty nie udało się uratować. Zmarł na miejscu.

W akcji ratunkowej uczestniczyły wszystkie służby. Na miejsce przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i przebiegu wypadku.

Znany onkolog prof. Leszek Miszczyk nie żyje. Zginął w wypadku motocyklowym na DK 88

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kuba

    mieszkam w Chinach i tutaj wszędzie przeciwne kierunki jazdy są oddzielane barierkami. dlaczego? bo tu się dba o życie ludzi, smierc w takim wypadku jest bezsensowna i pociąga za sobą koszty dla nas wszystkich. ten Pan nie był tylko wybitnym lekarzem, ale też płacił podatki, kupował produkty, już tego nie bedzie robił.

  • KREJZOL

    uwielbiam niewiadome przyczyny które zazwyczaj są TELEFONEM w rękach młodych PINDER, ( nie musiało tak być teraz...) ale ostrzegam WAS dla każdego z telefonem w ręce za mną mam niespodziankę, TEST NA REFLEKS w momencie jak tylko spuścisz wzrok na ekran twojego celu życiowego SMARTFONA, be READY

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również