Wiadomości z Zabrza

Modernizacja torowiska w centrum miasta wkracza w trzeci etap. Kolejne utrudnienia!

  • Dodano: 2023-08-10 10:15

Modernizacja torowiska w ciągu ulicy Wolności w centrum Zabrza wkracza w trzeci etap. W związku z tym już dziś, 10 sierpnia wyłączony z ruchu został odcinek w/w ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubiela do skrzyżowania z ul. Gen. de Gaulle’a. Rozszerzenie dotychczasowego obszaru objętego robotami będzie skutkowało wyłączeniem ruchu za wyjątkiem ruchu pojazdów zaopatrujących zlokalizowane na tym odcinku drogi placówki handlowe.

Kolejny etap modernizacji torowiska w ciągu ul. Wolności

Objazd wyłączonego z ruchu odcinka ul. Wolności zostanie poprowadzony następującymi ulicami:

  • w kierunku Bytomia ulicami: Trocera, Niedziałkowskiego, Aleją Korfantego, ul. Gdańską, ul. Mikulczycką
  • w kierunku Gliwic ulicami: Mikulczycką, Niedziałkowskiego, Aleją Korfantego.

W związku z wyłączeniem z ruchu odcinka ul. Wolności zmiana organizacji ruchu obejmie także  ul. Dubiela, na której zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Wjazd i wyjazd z ul. Dubiela będzie odbywał się od strony ul. Niedziałkowskiego.

Zakres prowadzonych robót będzie skutkował nadto zwężeniem ul. Wolności na skrzyżowaniu z ul. Gen. de Gaulle’a i Aleją Korfantego. Na czas prowadzonych robót sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie przełączona w tryb „żółte migowe”.

Przebudowa tego newralgicznego fragmentu zabrzańskiego torowiska to element realizowanego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A., „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. W postępowaniu przetargowym wpłynęło siedem ofert, a za najkorzystniejszą uznana została oferta firmy TOR-KRAK Sp. z o.o. wartości niemal 10 mln zł netto (blisko 12,3 mln zł brutto)

Modernizacja torowiska w centrum miasta wkracza w trzeci etap. Kolejne utrudnienia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również