Mały Igor pierwszym noworodkiem urodzonym w 2023 roku w zabrzańskim Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Łącznie w ciągu pierwszych trzech dni roku w Zabrzu urodziło się już 10 dzieci.
Pierwsze dzieci urodzone w Zabrzu w 2023 roku
Pierwszym dzieckiem urodzonym w roku 2023 w Zabrzu został mały Igor, który przyszedł na świat 1 stycznia o godzinie 6:00. Następnego dnia o godzinie 8:51 na świat przyszedł kolejny chłopczyk, Jakub. Pierwsza w tym roku dziewczynka urodziła się w zabrzańskim szpitalu 2 stycznia o godzinie 21:10 i ma na imię Oliwia. Łącznie w ciągu pierwszych trzech dni w roku 2023 w Zabrzu na świat przyszło dziesięcioro dzieci, w tym pięciu chłopców i pięć dziewczynek.
Najlepsze życzenia dla noworodków i ich rodziców przekazała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka Szulik.
– Wszystkim urodzonym w Zabrzu maleństwom życzę, aby rosły w zdrowiu, otoczone czułą opieką najbliższych. Rodzicom zaś wiele satysfakcji płynącej z zaangażowania w wychowanie i podejmowanie odpowiedzialności za przyszłość dziecka – przekazuje prezydent Zabrza.
W ubiegłym roku zabrzańskie Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego przyjęło 1657 porodów, w tym 852 metodą naturalną. Jest to niski wynik w porównaniu do poprzednich lat. W 2021 roku odnotowano 1961 porodów, a w 2020 było ich 1858. Rekordowy wynik osiągnięto w 2018 roku, kiedy w Zabrzu przyszło na świat 2109 dzieci.