Wiadomości z Zabrza

Kto został Wolontariuszem Roku?

  • Dodano: 2018-12-11 09:00

Magdalena Gburek, Brygida Gorzeń, Henryk Gajos, Zygmunt Lehman oraz „Teatr 60+” to laureaci tegorocznej edycji konkursu „Wolontariusz Roku”, którego oficjalne rozstrzygnięcie nastąpiło podczas VIII Międzynarodowych Dni Osób Niepełnosprawnych i Wolontariatu, które odbyły się w Zabrzu w ub. tygodniu.

Na wniosek Kapituły, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik nadała nominacje i tytuły „Wolontariusz Roku” w kategorii indywidualnej i zespołowej, społecznikom działającym na rzecz środowiska lokalnego.

Tytuł „ Wolontariusz Roku” ma na celu uhonorowanie dobroczynnej działalności wolontariuszy , którzy bez względu na wiek, wykształcenie, stan zdrowia, pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców Zabrza.

W tegorocznej edycji w kategorii indywidualnej tytuł „ Wolontariusza Roku” otrzymali:
Magdalena Gburek, Brygida Gorzeń, Henryk Gajos oraz Zygmunt Lehman.

W kategorii zespołowej tytuł „ Wolontariusza Roku” otrzymał „ Teatr 60+” w składzie:
Danuta Mazur, Barbara Grzybek, Marzena Mikuł-Drabek, Alina Szewczyk, Maria Banaszczyk, Beata Buńka, Walentyna Nowakowska, Grażyna Żmijewska-Domżol, Jolanta Krawczyk, Anna Śledź, Marianna Nowacka-Jarek.

Nominacje do tytułu „ Wolontariusz Roku” w kategorii indywidualnej otrzymali:
Elżbieta Królikowska, Renata Malinowska, Agnieszka Twardowska oraz Daniela Bida.

Nominacje do tytułu „ Wolontariusz Roku” w kategorii zespołowej otrzymali:
Fundacja „ Piastun” oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Śląski, Koło w Zabrzu.

VIII Międzynarodowe Dni Osób Niepełnosprawnych i Wolontariatu odbyły się w Zabrzu 6 i 7 grudnia. W ramach dwudniowego wydarzenia w zabrzańskim Multikinie zorganizowano Międzynarodową Konferencję pn. "Kompleksowe działania na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych i ich rodzin" oraz "Dzień Wolontariatu". Uczestnicy VIII MDONiW mieli też okazję wziąć udział w kiermaszu prac świątecznych.

Konferencję zainaugurował zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski. Wzięli w niej udział przedstawiciele ośrodków pracujących na co dzień na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu oraz Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Wśród uczestników byli też nauczyciele, psychologowie, rehabilitanci oraz osoby niepełnosprawne.

Z wykładami wystąpili m.in. Alfred Haug - były koordynator ds. osób niepełnosprawnych Miasta Essen, Giulia Guglielmetti - psycholog Powiatowego Ośrodka Zdrowia w Trento, Izabela Mężyk – dydaktyk na Wydziale Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach czy Teresa Paradowska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również