Wiadomości z Zabrza

"Królowa Śniegu" w Domu Muzyki i Tańca

  • Dodano: 2021-10-27 07:30, aktualizacja: 2021-10-27 08:29

Już dziś 27 i jutro 28 października o godzinie 17:00 na deskach sceny Domu Muzyki i Tańca, aktorzy Teatru Nowego w Zabrzu zagrają dla Państwa spektakl w reż. Macieja Podstawnego "Królowa Śniegu", który w teatralny sposób wprowadzi nas w magię bajkowej niespodzianki, której jeszcze w Zabrzu i w całym województwie śląskim nie było!

Park Miliona Świateł na Kąpielisku Leśnym

Tej jesieni na Kąpielisku Leśnym w Maciejowie otwarta zostanie niezwykła wystawa "Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł". Unikalny taneczno-muzyczny spektakl to efekt współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z firmą Multidekor, której iluminacje oraz interaktywne instalacje zachwycają dzieci i dorosłych na całym świecie.

Baśniowy świat Królowej Śniegu

Sztuka oparta na baśni H. Ch. Andersena zrealizowana została w autorskiej adaptacji Macieja Podstawnego oraz Doroty Kowalkowskiej. Za scenografię, kostiumy, projekcje i światło odpowiadali: Paula Grocholska i Marta Śniosek-Masacz. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Hanna Boratyńska, Anna Konieczna, Danuta Lewandowska, Kasia Łacisz, Joanna Romaniak, Maciej Kaczor (gościnnie), Jarosław Karpuk, Jakub Piwowarczyk, Krzysztof Urbanowicz oraz Marian Wiśniewski

Opowieść adresowana jest wprawdzie do wszystkich młodych widzów od 11. roku życia, ale twórcy – na co dzień kojarzeni z teatrem dla dorosłych – przekonują, że nowoczesny i widowiskowy język opowieści, muzyka Anny Steli i powaga, z jaką traktują nastoletniego widza, gwarantują, że „Królowa Śniegu” uwiedzie również dorosłych widzów i stworzy przestrzeń do rozmowy oraz spotkania na linii dziecko – dorosły, kobieta – mężczyzna, dobro – zło.

Bezpłatne wejście do Parku Miliona Świateł

Kupując i zachowując bilet wstępu na spektakl "Królowa śniegu", otrzymują Państwo możliwość bezpłatnego wejścia do Parku Miliona Świateł na Kąpielisku w dniu otwarcia – 6 listopada 2021 r.

"Królowa Śniegu" w Domu Muzyki i Tańca

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.