Wiadomości z Zabrza

Koronawirus: Komunikat dotyczący sygnalizacji świetlnej w Zabrzu

  • Dodano: 2020-03-13 09:15

W trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem (SARS-CoV-2) Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że wszystkie przyciski do wzbudzania dotykowego sygnalizacji świetlnych przed przejściami dla pieszych zostaną przełączone w tryb stałego wzbudzenia.


W związku z powyższym nie zachodzi potrzeba dotykania przycisków celem uruchomienia sygnalizacji przed przejściem przez jezdnię. Powyższe działania mogą się przyczynić się do nieznacznego wzrostu spiętrzenia ruchu drogowego w rejonach sterowania ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnych.
 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • jurek

    A co z m1 , obi , zobaczcie ile tys ludzi tam chodzi..

  • kierowca

    Najwyższy czas by ten szajs pominąć.Już nie tylko ze względów higienicznych, ale również technicznych. Wielokrotnie trzeba czekać na dwukrotną zmianę świateł - a najlepszym cyrkiem jest jak kaseta z jednej strony jezdni nie działa - a po drugiej stronie nie ma nikogo i to nieraz bardzo długo i nie ma kto przycisnąć. Kto to w ogóle wymyślił. Teraz zagadka dla policji - czy mogę wtedy w odpowiednim momencie przejść - czy mam się modlić do sygnalizatora? Po drugie - światła dla pieszych powinny zapalać się jednocześnie i dla pieszych i dla kierowców - a nie z zaskoczenia po czasie (gdzie kierujący widzi że pieszy ma czerwone) a tu nagle wchodzi niespodzianka. Dziś widziałem nawet jak zielone światło dla przejścia zostało zainicjowane nawet w trakcie cyklu otwarcia ruchu dla kierunku.Dla niekumających - skręcam w prawo, bądź w lewo - już zielone dla samochodów jest bardzo długo - a tu ktoś przyciska knefel i dostaje zielone na przejście i rypie się prosto pod auto.Nie tak to powinno działać.

  • Zabrzanka

    Podziękuj Pani Prezydent Zabrza i jej zastępcą trzem czy czterem.Moim zdaniem przyszłym Prezydentem Zabrza powinien zostać Pan Antoni bardzo się udziela i pomaga.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.