Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Koronawirus: Komunikat dotyczący sygnalizacji świetlnej w Zabrzu

  • Dodano: 2020-03-13 09:15

W trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem (SARS-CoV-2) Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że wszystkie przyciski do wzbudzania dotykowego sygnalizacji świetlnych przed przejściami dla pieszych zostaną przełączone w tryb stałego wzbudzenia.


W związku z powyższym nie zachodzi potrzeba dotykania przycisków celem uruchomienia sygnalizacji przed przejściem przez jezdnię. Powyższe działania mogą się przyczynić się do nieznacznego wzrostu spiętrzenia ruchu drogowego w rejonach sterowania ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnych.
 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • jurek

    A co z m1 , obi , zobaczcie ile tys ludzi tam chodzi..

  • kierowca

    Najwyższy czas by ten szajs pominąć.Już nie tylko ze względów higienicznych, ale również technicznych. Wielokrotnie trzeba czekać na dwukrotną zmianę świateł - a najlepszym cyrkiem jest jak kaseta z jednej strony jezdni nie działa - a po drugiej stronie nie ma nikogo i to nieraz bardzo długo i nie ma kto przycisnąć. Kto to w ogóle wymyślił. Teraz zagadka dla policji - czy mogę wtedy w odpowiednim momencie przejść - czy mam się modlić do sygnalizatora? Po drugie - światła dla pieszych powinny zapalać się jednocześnie i dla pieszych i dla kierowców - a nie z zaskoczenia po czasie (gdzie kierujący widzi że pieszy ma czerwone) a tu nagle wchodzi niespodzianka. Dziś widziałem nawet jak zielone światło dla przejścia zostało zainicjowane nawet w trakcie cyklu otwarcia ruchu dla kierunku.Dla niekumających - skręcam w prawo, bądź w lewo - już zielone dla samochodów jest bardzo długo - a tu ktoś przyciska knefel i dostaje zielone na przejście i rypie się prosto pod auto.Nie tak to powinno działać.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.