Wiadomości z Zabrza

Kontrolują autokary

  • Dodano: 2015-08-06 08:15, aktualizacja: 2015-08-05 12:37

Już 70 kontroli autokarów wyjeżdżających na kolonie i obozy przeprowadzili policjanci zabrzańskiej drogówki. A to dopiero półmetek wakacji. W czasie kontroli policjanci sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdu a także wymagane dokumenty. Kontroli trzeźwości poddawany jest kierujący autobusem.

Okres wakacji to okres wzmożonych wyjazdów zorganizowanych. W tym czasie policjanci zabrzańskiej drogówki niemal każdego dnia przeprowadzają kontrole autokarów. Podczas kontroli sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierującego, ważność polisy OC. Kierujący poddawany jest również badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Tak też było podczas ostatniej kontroli, którą mundurowi przeprowadzili na ulicy Wolności 350. Ponad 40 dzieci wyjeżdżało na obóz do Janowa. Organizator, a także kierujący autokarem zgłosili wyjazd zabrzańskim policjantom już ponad dwa tygodnie przed wyjazdem. Pozwoliło to odpowiednio wcześniej wykonać kontrolę, tak aby pasażerowie autokaru mogli wsiąść już do sprawdzonego pojazdu. Kierujący autobusem z rąk st.asp. Tomasza Michalca otrzymał naklejkę promującą kampanię bezpiecznyautobus.gov.pl. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  •     ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  •     ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
  •     jak jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
  •     czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.


Usługa taka pozwala szybko i wygodnie uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży.

Zachęcamy do korzystanie z e-usługi dostępne pod adresem: bezpiecznyautobus.gov.pl

W ubiegłym roku w aplikacji tej dokonano ponad 200 tysięcy sprawdzeń pojazdów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.