Wiadomości z Zabrza

Kontrola przesyłek na terenie WER w Zabrzu. W jednej paczce znajdowały się żelki z THC

  • Dodano: 2023-08-29 09:45

Funkcjonariusze ze śląskiej KAS skontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. Podczas kontroli funkcjonariuszy wpierał pies Kodi. W wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 1 kg żelków zawierających substancję THC. 

Śląska KAS zabezpieczyła żelki z zawartością substancji THC

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego (WER) w Zabrzu. Podczas kontroli funkcjonariuszy wspierał biszkoptowy golden retriever Kodi. W jednej z przesyłek nadanych w Stanach Zjednoczonych pies wywęszył środki odurzające.

W paczce mundurowi znaleźli 49 szt. foliowych woreczków z żelkami. Na opakowaniach widniała grafika przedstawiająca trójkąt z liściem konopi oraz ostrzeżenie o zawartości substancji THC. Przesyłka była przeznaczona dla odbiorcy z Częstochowy.

Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że skład żelek zawiera substancję THC. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 1 kg żelków. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłek może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłki pocztowe wraz z zawartością zostały zatrzymane do sprawy karnej.

Śląska KAS przypomina, że za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również