Wiadomości z Zabrza

Śniadanie o wschodzie słońca w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

  • Dodano: 2023-08-29 08:15, aktualizacja: 2023-08-29 08:23

2 września, w ostatnią sobotę wakacji, odbędzie się niezwykłe śniadanie o wschodzie słońca w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Od godziny 5.00 na uczestników wydarzenia będą czekać chilloutowe atrakcje – m.in. słowiański rytuał powitania słońca, seans relaksacyjny czy muzyczno-poetycka audycja radiowa. Impreza potrwa do godziny 10.00. Wstęp wolny.

Miejski Ogród Botaniczny zaprasza na wschód słońca

Podczas imprezy realizowana będzie audycja radiowa na żywo, w której chilloutowa muzyka przeplatać się będzie z poezją. Wiersze Leśmiana, Miłosza, Stachury i innych poetów przeczytają aktorzy Teatru Obecności. Ponadto tuż po brzasku odprawiony będzie słowiański rytuał powitania słońca. Seans relaksacyjny przy dźwięku instrumentów świata – gongów i mis kryształowych, w którym będzie można wziąć udział, odpręży uczestników i pozytywnie nastroi na cały dzień. Ponadto dostępna będzie kawa, herbata i aromatyczne gofry.

Organizatorzy zapraszają do zabrania koszy piknikowych z ulubionymi smakołykami, aby prawdziwie delektować się wschodem słońca i smakiem ostatnich dni lata. Znajdzie się też miejsce na rozłożenie sztalug malarskich i przestrzeń na dźwięki improwizacji – zapraszamy do zabrania własnych materiałów do malowania i instrumentów muzycznych.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Zabrze, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

Śniadanie o wschodzie słońca w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również