Wiadomości z Zabrza

Kolejny sprzedany teren w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

  • Dodano: 2019-10-24 11:15

9 października Miasto Zabrze sprzedało kolejną działkę na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej.

Teren o powierzchni blisko 16 hektarów (15,9037ha) położony przy ul. Alberta Borsiga nabyła spółka BPprojekt należąca do grupy CTP. Koszt transakcji wyniósł ponad 16 mln zł.

Grupa CTP  została założona w 1998 r., zatrudnia ok. 400 osób. Działa w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Grupa deklaruje, że pierwsze prace budowlane rozpocznie już na wiosnę przyszłego roku. Ma zamiar wybudować w Zabrzu nowoczesny park przemysłowy.

Spółka BPprojekt jest 25 firmą, która nabyła działki na terenie zabrzańskiej strefy ekonomicznej. Dzięki tej transakcji powierzchnia sprzedanych w zabrzańskiej strefie ekonomicznej terenów wynosi już 56 proc.

Zabrzańska strefa to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. Jej atuty to dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii, infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rafal

    Rośnie wraz z tym ilość tirów rozjezdzajacych osiedla w okolicy....no ale to już niewygodny temat....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.