Wiadomości z Zabrza

Kolejny areszt w sprawie oszustw przy sprzedaży pieluch

  • Dodano: 2019-10-08 10:30

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejnego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch dla dzieci, ubrań oraz chemii gospodarczej.

Zatrzymany łącznie usłyszał aż 173 zarzuty

Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkaniec Zabrza. Od pewnego czasu był poszukiwany przez policjantów z wydziału do spraw zwalczania przestępczości gospodarczej. Nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, wiadomo było jednak, że przebywa na terenie Zabrza. 20-latka stróże prawa "zaskoczyli", gdy odwiedzał swoją matkę. Na widok policjantów próbował uciekać, ale  mu się to nie udało. Potem tłumaczył, że zamierzał uciec, bo wziął ich za przebierańców. 

Teraz młody zabrzanin dołączy do swoich kolegów za kratkami. 20-latek usłyszał  zarzuty za 169 oszustw internetowych, 3 kradzieże i 1 uszkodzenie ciała. W sobotę 5 października zabrzański sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt.  Za oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia. Jednak przy tej ilości popełnionych przestępstw kara może być surowsza - nawet do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również