Wiadomości z Zabrza

Podejrzani o oszustwa internetowe zatrzymani i osadzeni w areszcie

  • Dodano: 2019-09-27 10:45

Zabrzańscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe przy sprzedaży pieluch jednorazowych dla dzieci, ubrań oraz chemii.

W sprawie zarzuty usłyszała także kobieta, która sama zgłosiła się na komendę.

Dwaj mężczyźni trafili już za kratki

Wobec jednego sąd zastosował areszt, a drugi mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za rozbój.

Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn w  wieku 18 i 20 lat. Policjanci z zabrzańskiej komendy już od kilku miesięcy prowadzą czynności w sprawach oszustw na portalach społecznościowych i aukcjach internetowych. Oszuści oferują do sprzedaży pieluchy jednorazowe dla dzieci znanych marek w okazyjnych cenach, a także  ubrania  i chemię gospodarczą. Niestety klient, który płaci za transakcję nigdy nie otrzymuje zamówionego towaru. W toku prowadzonych czynności zabrzańscy mundurowi ustalili, że w oszustwach bierze udział 20-latek i 19-latek z Zabrza. W przestępczą  działalność zamieszana była również 20-letnia kobieta, pozostająca w nieformalnym związku z zatrzymanym 18-latkiem. Kobieta sama zgłosiła się na komendę. Mężczyźni w godzinach porannych zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach, byli zaskoczeni i nie stawiali oporu. Ponadto w mieszkaniu 18-latka przebywała jego poszukiwana 15-latnia siostra. Podejrzanym przedstawiono zarzuty oszustwa, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Jednak przy tej ilości popełnionych przestępstw może to być nawet do 12 lat więzienia. 20-latek usłyszał łącznie 32 zarzuty dotyczące oszustw. 18-latkowi przedstawiono łącznie 12 zarzutów za oszustwa. 20-letnia kobieta, która zdecydowała sama zgłosić się na policję, usłyszała 6 zarzutów dotyczących oszustw internetowych. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Zabrza. 

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują do wszystkich osób korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji o zakupieniu produktu. To, co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą transakcją.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.