Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Policjanci nie dopuścili do ulicznych wyścigów

  • Dodano: 2019-10-08 10:15

Ulica Guido Henckela Donnersmarcka to miejsce spotkań amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych, a na zwykłych ulicach.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych, jazdy „driftem” oraz innych zachowań mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W naszym mieście nie będzie przyzwolenia na organizowanie nielegalnych wyścigów

Przeprowadzona w minioną niedzielę w godzinach wieczornych na  ulicy Guido Henckela Donnersmarcka akcja prewencyjna to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych. Podczas tych działań policjanci skontrolowali 13 pojazdów, wylegitymowali 20 osób, nałożyli 13 mandatów karnych, zatrzymali  5 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny pojazdów, ujawnili też jednego kierującego bez uprawnień. Tego typu działania mają charakter cykliczny. Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.