Wiadomości z Zabrza

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Zabrzu

  • Dodano: 2020-11-19 08:15, aktualizacja: 2020-11-19 07:44

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Pokazuje to, jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie".

O losie zatrzymanych zadecyduje sąd

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Zabrzańscy policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Na ulicy Roosevelta mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował audi. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Nieco większym wynikiem mogła się "pochwalić" 17-latka, która nie mając uprawnień i do kierowania "ćwiczyła jazdę samochodem". W trakcie swoich "lekcji" uderzyła w murek na parkingu przy ulicy Roosevelta. Kiedy policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości, okazało się, że ma w organizmie 0,98 promila alkoholu.

Kolejny przypadek to 21-letni kierowca, który na parkingu przy ulicy Gdańskiej podczas cofania potrącił 24-latka. Według relacji świadków kierowca chciał uciec z miejsca zdarzenia, ale został ujęty przez obecne tam osoby. Kiedy na  miejscu zjawili sie mundurowi okazało się, że 21-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ostatni z zatrzymanych to 28-letni mieszkaniec Zabrza, który kierował swoim oplem, mając w organizmie 1,74 promila alkoholu.  

Kierującym "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.