Wiadomości z Zabrza

Kolejna sprzedana działka w zabrzańskiej strefie

  • Dodano: 2021-05-25 08:45, aktualizacja: 2021-05-25 09:03

24 maja, w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbył się przetarg na kolejną nieruchomość w zabrzańskiej strefie. Ofertę złożyła firma Eurosleeve SA., która ostatecznie nabyła działkę o powierzchni 1,1930 ha za kwotę 1 mln 313 tys. zł netto.

Spółka Eurosleeve S.A. specjalizuje się produkcji asortymentu niezbędnego do pakowania i ekspozycji ziół, kwiatów doniczkowych, warzyw, owoców, słodyczy oraz chlebów. Przy ul. Donnersmarcka w Zabrzu firma planuje zainwestować 15 mln zł oraz zatrudnić do 70 osób.

Dotychczas nieruchomości w zabrzańskiej części KSSE zakupiły 32 podmioty, co przekłada się na 92,6 proc. sprzedanej powierzchni strefy w Zabrzu. Do sprzedaży pozostały ostatnie dwie działki o łącznej powierzchni 8,99 ha. Dziewiętnaście firm uruchomiło już działalność gospodarczą. Zainwestowano dotąd ok. miliarda zł, tworząc ok. 1,5 tys. nowych miejsc pracy.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. Dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią coraz większą pozycję w budżecie miasta.  

Najbliższy przetarg na działkę o powierzchni 6,89 ha zaplanowany jest na 19 lipca br. Cena wywoławcza działki wynosi 7 000 000,00 zł netto. Więcej informacji o przetargu można znaleźć TUTAJ.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rozsądny

    Kolejna firma, która ma fatalne opinie jako pracodawca. Jak się poczyta informacje w internecie to aż strach składać do którejkolwiek z nich podanie. Nawet jeśli te opinie przesieje się przez sito rozżalonych i bardzo sfrustrowanych pracowników to i tak nie wygląda to dobrze. Część z tych firm co chwilę szuka ludzi na te same stanowiska - jak nie myśleć o nich źle... Brak firmy technologicznej, na wysokim poziomie, która wie jakie zyski potrafi przynieść dobry i zgrany zespół. Raczej nastawienie na tanią siłę roboczą. W okolicy jest kilka dobrych uczelni, mamy u nas wielu fajnych, mocnych wiedzą i mentalnością ludzi, którzy chętnie podjęliby z zaangażowaniem ciekawą pracę. Firm owszem dużo. Jakaś praca jest, na przetrwanie... Zastanówcie się nad jakością firm, które do nas ściągacie. Chyba już odpowiednia kasa zasiliła miejski budżet, teraz na te ostatnie miejsca ściągnijcie firmy z wyższej półki. Ściągnijcie je do nas choćby siłą (prawie żart), na dłuższą metę będzie z tego więcej zysku dla miasta. Pochwalcie się czymś z klasą, pokażcie, że potraficie coś więcej. Gdzie w tym wszystkim jest JAKOŚĆ? Bo JAKOŚ to jest ciągle, może by tak w końcu przełamanie tego fatalnego trendu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również