Wiadomości z Zabrza

Kolejna odsłona akcji "W Zabrzu dobrze mi się czyta"!

  • Dodano: 2022-05-13 06:30, aktualizacja: 2022-05-13 06:43

Po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w imprezie czytelniczej zorganizowanej przez Fundację „Nasza Trójka” działającą przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Zabrzu we współpracy z zabrzańską filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Zabrzu. Akcja „W Zabrzu dobrze mi się czyta” to cykliczne wydarzenie, które inspiruje mieszkańców naszego miasta do czytania.

Pierwsza odsłona tej promującej czytelnictwo i zamiłowanie do książek inicjatywy zorganizowana została na placu Wolności, gdzie na kocach, matach i rozkładanych krzesłach uczniowie czytali przyniesione książki. Następnie odbyła się prezentacja szkół biorących udział w wydarzeniu.


O godz. 12.45 z placu Wolności ruszył barwny korowód, który dotarł na dziedziniec Młodzieżowego Domu Kultury i zabrzańskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach przy ul. 3 Maja 12. Happening zakończył się rozdaniem nagród, poczęstunkiem i występem uzdolnionej zabrzańskiej młodzieży.


Druga odsłona akcji „W Zabrzu dobrze mi się czyta” odbyła się po południu na skwerze przy Teatrze Nowym w Zabrzu, gdzie zorganizowana została „Czytelnia pod chmurką”. Każdy mieszkaniec miasta mógł usiąść wygodnie i poczytać. Osoby chętne po publicznym odczytaniu fragmentów utworów literackich otrzymywały książkę na własność.


Całą akcję „W Zabrzu dobrze mi się czyta” zwieńczył spektakl Teatru Lufcik na Korbkę, który wzbudził uśmiech na twarzach młodszych i tych nieco starszych widzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również