Wiadomości z Zabrza

Kolejna edycja konkursu fotograficznego "Kreatywne Zabrze"

  • Dodano: 2022-07-13 07:45, aktualizacja: 2022-07-13 07:49

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w czternastej edycji konkursu fotograficznego "Kreatywne Zabrze”. W tegorocznej odsłonie na temat przewodni zaproponowano hasło „Sto”. 

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach: I – Miasto Zabrze oraz II - Open. 

- Jak co roku czekamy na ciekawe fotografie, ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze - przekazują organizatorzy. 

Konkurs trwa do 14 lipca 2022 r. (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK 12 września 2022 r., o godz. 17.00. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz edukacyjne, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział w wystawie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

XIV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Kreatywne Zabrze "Sto" 

Wydarzenie ma już swoją historię, jest organizowane od 2009 roku, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników biorących udział w kolejnych edycjach oraz zwiększający się zasięg wydarzenia. Ideą konkursu jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, zapoznanie się z jej historią oraz propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej, jak również prezentacja twórczości uczestników szerszej publiczności.

Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Partnerami wydarzenia są: Miasto Zabrze oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Patronem Konkursu jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat honorowy objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Kolejna edycja konkursu fotograficznego "Kreatywne Zabrze"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również