Wiadomości z Zabrza

Finał konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w". Dwie nagrody dla Zabrza

  • Dodano: 2021-09-23 13:00

Wczoraj na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się finałowa gala kolejnej edycji plebiscytu "Modernizacja Roku". Zabrzu przyznano dwie prestiżowe nagrody.

22 września zakończono tegoroczną edycję plebiscytu „Modernizacja Roku” podczas gali odbywającej się w Warszawie na Zamku Królewskim. Dwa zabrzańskie obiekty brały udział w finale:

  • Żłobek Miejski

  • Centrum Usług Społecznych

Zabrze dostało nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii "Obiekt użyteczności publicznej" za rewitalizację budynku “starej gazowni” na os. Zandka i przekształcenie go w służące mieszkańcom Centrum Usług Społecznych.

Obiekt XXV-lecia

Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Budowanego “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” doceniła przeprowadzoną na przestrzeni lat rekonstrukcję i adaptację obiektów poprzemysłowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w tym Zabytkową Kopalnię Guido oraz Sztolnię Królowa Luiza, przyznając miastu specjalną nagrodę “Obiekt XXV-lecia”, którą ufundowano z okazji jubileuszu 25-lecia tego konkursu.

Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI w. to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w tak szerokim zakresie promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów oraz nowych budynków. Konkurs nie tylko nagradza i wyłania najlepszych, ale również prezentuje wszelkie działania z zakresu modernizacji, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wiluś

    A w Świonach prezydent nie potrafi znaleźć pieniędzy na remont kilku małych, starych domków fińskich....ech...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również