Wiadomości z Zabrza

Finał konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w". Dwie nagrody dla Zabrza

  • Dodano: 2021-09-23 13:00

Wczoraj na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się finałowa gala kolejnej edycji plebiscytu "Modernizacja Roku". Zabrzu przyznano dwie prestiżowe nagrody.

22 września zakończono tegoroczną edycję plebiscytu „Modernizacja Roku” podczas gali odbywającej się w Warszawie na Zamku Królewskim. Dwa zabrzańskie obiekty brały udział w finale:

  • Żłobek Miejski

  • Centrum Usług Społecznych

Zabrze dostało nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii "Obiekt użyteczności publicznej" za rewitalizację budynku “starej gazowni” na os. Zandka i przekształcenie go w służące mieszkańcom Centrum Usług Społecznych.

Obiekt XXV-lecia

Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Budowanego “Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” doceniła przeprowadzoną na przestrzeni lat rekonstrukcję i adaptację obiektów poprzemysłowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, w tym Zabytkową Kopalnię Guido oraz Sztolnię Królowa Luiza, przyznając miastu specjalną nagrodę “Obiekt XXV-lecia”, którą ufundowano z okazji jubileuszu 25-lecia tego konkursu.

Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI w. to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w tak szerokim zakresie promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów oraz nowych budynków. Konkurs nie tylko nagradza i wyłania najlepszych, ale również prezentuje wszelkie działania z zakresu modernizacji, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.