Wiadomości z Zabrza

Kino Roma odzyskuje dawny blask. Zobaczcie pierwsze efekty wykonanych prac!

  • Dodano: 2022-10-06 12:45

Trwa remont najstarszego kina na Górnym Śląsku. Remont elewacji i dachu ma przywrócić jego dawny blask. Już dziś możemy podziwiać efekty prac!

Trwa remont za blisko pół miliona złotych

Remont zabrzańskiego Kina Roma rozpoczął się 19 kwietnia br. W planach był remont kapitalny dachu na głównym budynku oraz renowacja elewacji frontowej, a w tym odtworzenie detali architektonicznych, renowacja balustrad balkonów, remont kapitalny balkonów, wymiana stolarki okiennej i wykonanie wszelkich elementów z blachy. 

Prace nadal trwają, jednak już teraz możemy zobaczyć ich pierwsze efekty.

- Kino ROMA w Zabrzu, najstarsze kino na Górnym Śląsku, odzyskuje swój blask! Już dziś możemy podziwiać pierwsze efekty wykonanych prac remontowych‍. Czekamy na zakończenie inwestycji – przekazała prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Remont możliwy jest dzięki Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości, której w większej części udziałowcem jest Gmina Zabrze. Koszt inwestycji to 488,6 tys. zł.

Zabrzańskie Kino Roma działa już od 1912 roku

Kino Roma działa już od ponad 100 lat i jest najstarszym kinem na Górnym Śląsku. Znajduje się w samym centrum Zabrza przy ulicy Padlewskiego 4. W kinie Roma zawsze można liczyć na najnowsze premiery filmowe ze światowych festiwali, seanse bez reklam oraz częste warsztaty i spotkania z twórcami filmowymi.

W 2021 roku zabrzańskie Kino Roma dołączyło do grona 199 kin w kraju należących do Sieci Kin Studyjnych i Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również