Wiadomości z Zabrza

Rusza drugi etap remontu mostu na pl. Teatralnym. Kolejne utrudnienia dla kierowców!

  • Dodano: 2022-09-21 12:45

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował o planowanej dacie rozpoczęcia kolejnego etapu prac związanych z remontem mostu nad rzeką Bytomką przy placu Teatralnym w centrum Zabrza.

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego

Drugi etap prac rozpocznie się w piątek 23 września, a wraz z nim wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu drogowego w tym rejonie.

- Zamknięty zostanie lewy pas jezdni zachodniej. Ruch będzie się odbywał tylko pasem prawym, którym do tej pory dozwolona była jazda w prawo w Karola Miarki i na wprost w ulicę Powstańców Śląskich – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu. - Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania – dodał.

Prace powinny zostać zakończone do 28 października br.

Remont mostu nad Bytomką

Poprzedni etap prac rozpoczęto 8 sierpnia br., zakładał on naprawę łożysk, powierzchni betonowych przyczółków oraz ustroju nośnego wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym powierzchni betonowych, przebudową gzymsów, i wymianą barier ochronnych. Dodatkowo prace zakładały nadbudowę balustrady na sąsiadującym obiekcie, roboty bitumiczne oraz roboty porządkowe w korycie rzeki. Planowane zakończenie pierwszego etapu prac wyznaczono na 30 września, jednak prace zostały zakończone wcześniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również