Wiadomości z Zabrza

KGP: 19 tys. mandatów za niezasłanianie nosa i ust w związku z Covid-19

 • Dodano: 2020-10-05 08:00, aktualizacja: 2020-10-05 09:01

Ostatniej doby na kwarantannie przebywało 838 policjantów - poinformował w niedzielę PAP sierż. szt. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji. Dodał, że od początku pandemii policjanci wystawili 19 tys. mandatów osobom, które nie zasłaniały nosa i ust w miejscach, gdzie jest taki obowiązek.

Jak podał Kurczyk, w sumie "od początku epidemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa".

Powiedział też, że policjanci od początku pandemii ukarali 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. "161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7300 przypadkach skierowaliśmy wniosek do sądu" - poinformował.

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł za niezakrywanie nosa i ust w miejscach, gdzie to obowiązkowe.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Zjadacz chleba

  Wczoraj w Lidlu przy Roosevelta zwróciłem jednej niuni uwagę że nie ma maseczki - bez skutku.Z premedytacją wyjąłem telefon w celu zrobienia fotki - może zareaguje i założy lub zechce wezwać policję - bez skutku.Interwencja u personelu - bez skutku - nie mają prawa zwracać klientom uwagi.Więc po ..j takie przepisy skoro nie są przestrzegane i nikt ich nie egzekwuje.

 • WszystkiegoDobrego

  Nieważne przepisy może moja maseczka uratuje komuś życie. Nie przejmuj się i rób swoje. pozdrawiam

 • Mieszkaniec

  Jak zauważyłem w dniu dzisiejszym ( 10.10.2020 )- większość społeczeństwa i tak ma gdzieś maseczki - i nie ma znaczenia czy to jest ulica, czy sklep.Jeśli policja i straż wzięli by się za wypełnianie swoich obowiązków i egzekwowali nakaz noszenia maseczek - to miasto pozbyło by się wszelkich problemów finansowych. Pieniądze aż się proszą same o wzięcie.

 • CzZ

  Dodatkowo dużo ludzi nie wie, że oddycha nosem i zasłania tylko usta. Równie dobrze mogą nosić maseczki na kolanie. Nawet jeżeli maseczka nie jest taka skuteczna to, czy nie można jej założyć ze zwykłej życzliwości dla słabszych i chorych ludzi. Ja nie chcę być mordercą, mam nadzieję, że większość ludzi także. Zdrowia Życzę!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.