Wiadomości z Zabrza

Już wkrótce – Piknik Edukacyjny w dzielnicy Helenka

  • Dodano: 2024-03-29 08:45, aktualizacja: 2024-03-29 09:00

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprasza do udziału w Pikniku Edukacyjnym pn. „Walczymy ze smogiem – czyste powietrze dla Zabrza”. Impreza odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, od godz. 16.00 do 19.00, na terenie byłej kotłowni w dzielnicy Helenka (ul. Niepokólczyckiego 41a). Na miejscu będzie czekała na Państwa moc atrakcji – muzyczne występy, zabawy dla dzieci, strefa edukacji, a także punkty gastronomiczne.

Piknik Edukacyjny: Walczymy ze smogiem - czyste powietrze dla Zabrza

Piknik Edukacyjny odbędzie się z okazji zakończenia projektu pn.”Budowa sieci ciepłowniczej do osiedli Rokitnica i Helenka w Zabrzu połączona z likwidacją dwóch kotłowni osiedlowych”. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie. Wstęp na imprezę darmowy.

Przypomnijmy, że wspomniany projekt, polegał na budowie 9,228 km sieci ciepłowniczej łączącej Elektrociepłownię Fortum Miechowice z dzielnicami Helenka i Rokitnica oraz na likwidacji dwóch kotłowni osiedlowych. Jego głównym celem była poprawa stanu powietrza poprzez zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń powietrza powstających w procesie spalania w kotłowniach osiedlowych oraz dodatkowo umożliwienie zasilenia obiektów dotychczas niezasilanych z sieci ciepłowniczej (ogrzewanych wówczas, głównie przez kotły węglowe) w ciepło pochodzące ze źródeł wysokosprawnej kogeneracji. Zakończona inwestycja, warta ponad 40 mln, jest największym z dotychczasowych przedsięwzięć ZPEC.

Już wkrótce – Piknik Edukacyjny w dzielnicy Helenka / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również