Wiadomości z Zabrza

Już w sobotę gra miejska "Idymy na plac". Trwają zapisy!

  • Dodano: 2023-05-23 14:30

W sobotę na terenie dzielnicy Zandka odbędzie się nawiązująca do gier z dawnych czasów gra miejska "Idymy na plac". Zapisy trwają już tylko do jutra.

Gra miejska "Idymy na plac" w Zandce

W najbliższą sobotę 27 maja w Zabrzu zorganizowana zostanie gra miejska „Idymy na plac”. Do udziału zapraszają organizatorzy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Rada Dzielnicy Zandka i partnerzy wydarzenia. Podczas gry uczestnicy będą mogli poznać gry i zabawy z dawnych lat, a dodatkowo aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi lub rodziną.

– Chcemy, aby podczas naszej gry uświadomić uczestnikom, że dawne zabawy mogą być interesujące i sprawić wiele radości. Chcemy zachęcić do wspólnej zabawy, by ten czas był dobrą alternatywą dla świata wirtualnego. To także forma rozrywki i promocja aktywnego spędzania wolnego czasu – przekazują organizatorzy.

Gra odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupy będą mogły startować do godziny 12.00. Gra rozpocznie się i zakończy na terenie Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7.

Uczestnicy będą musieli zlokalizować wyznaczone punkty na terenie Zandki i odnaleźć czekających na nich animatorów. Każdy animator będzie miał dla grupy zadanie, które należy wykonać, aby uzyskać informacje pozwalające na zakończenie gry. Każdy uczestnik, któremu uda się ukończyć grę otrzyma upominek. 

Kto może wziąć udział?

W grze udział wezmą grupy maksymalnie 5-osobowe, w tym maksymalnie trójka dzieci i minimum jedna osoba dorosła. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez formularz, który znajduje się TUTAJ. Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do środy 24 maja. Zgłosić chęć udziału można mailowo pod adresem pal_zandka@ mopr.zabrze.pl lub osobiście w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7, PAL dla dzielnicy Zandka, pokój nr 1. Ilość miejsc ograniczona.

Dzieci do 10 lat mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica, natomiast starsze dzieci muszą mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica lub opiekuna na udział w grze. W dniu wydarzenia zarejestrowana grupa musi zgłosić się do punktu informacyjnego Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7 o wyznaczonej godzinie.

Udział w grze jest nieodpłatny. Patronat honorowy nad grą objęła prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Już w sobotę gra miejska "Idymy na plac". Trwają zapisy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również