Wiadomości z Zabrza

Jubileusz 85-lecia Szkoły Podstawowej nr 34 w Pawłowie [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-23 09:00

W miniony piątek 20 maja swój jubileusz 85-lecia obchodzi Szkoła Podstawowa nr 34, która mieści się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Zabrzu. W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze Krystian Jonecko oraz przewodniczący Komisji Oświaty RM Zabrze Sebastian Markisch. Wśród przybyłych gości obecni byli też przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz radni Rady Dzielnicy Pawłów.

Szkoła Podstawowa nr 34 w Zabrzu maj już 85 lat!

– Z podziwem obserwuję zaangażowanie grona pedagogicznego w pracę na rzecz kształcenia kolejnych pokoleń zabrzan. Przygotowując dzieci do godnego i odpowiedzialnego życia we współczesnym świecie stwarzacie wyjątkową atmosferę, w której nauka staje się niezwykłą intelektualną przygodą. Różnorodna oferta zajęć pozalekcyjnych wydobywa pasje, rozwija zainteresowania i uzdolnienia uczniów oraz przyczynia się do osiągania przez nich wysokich wyników edukacyjnych, sportowych czy artystycznych. Doceniam starania pani dyrektor o ustawiczny rozwój placówki i jej unowocześnianie. Jestem przekonana, że dzisiejszy jubileusz będzie niezapomnianym przeżyciem – mówiła w trakcie uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Obchodom 85-lecia szkoły towarzyszyła uroczysta msza święta odprawiona w kościele pw. św. Pawła Apostoła. Uczestnicy dzisiejszych uroczystości zwiedzili okolicznościową wystawę i zobaczyli ciekawy program artystyczny przygotowany i zaprezentowany przez uczniów i nauczycieli placówki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.