Wiadomości z Zabrza

Jaki w Zabrzu o tym jaki jest Tusk

  • Dodano: 2024-05-17 22:00, aktualizacja: 2024-05-21 19:21

Kim jest suweren Donalda Tuska? Kto zna poglądy Patryka Jakiego i kandydata Prawa Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie musiał czekać na odpowiedź. Kto natomiast ich nie zna, przytaczamy, co polityk Suwerennej Polski powiedział 17 maja, w Zabrzu, na placu Warszawskim, podczas spotkania ze swoimi zwolennikami: suwerenem Donalda Tuska jest zachodni sąsiad Polski. W deszczu, spod parasoli życzliwie podtrzymywanych nad głową kandydata, oberwało się jeszcze liderom Trzeciej Drogi i prezydentowi Andrzejowi Dudzie.  

O suwerenie 

Jadąc tu usłyszałem, że polski rząd zrezygnował z budowy terminali zbożowych w Gdyni i Gdańsku. Nie musiałem się długo zastanawiać nad powodem tej decyzji. Oczywiście okazał się nią fakt, że inwestycja na Wybrzeżu zagroziłaby niemieckim interesom. I tak jest dokładnie w każdej sprawie. Kiedy Polacy mogą się bogacić, rozwijać i gdy jednocześnie miałoby się to dziać kosztem Niemiec, pojawia się problem. Przypadki terminali nie są jedynymi, potwierdzającymi tę tezę. Podobnie jest z Centralnym Portem Komunikacyjnym oraz inwestycją w Odrę jako szlak handlowy. Mimo że coraz więcej Polaków przekonuje się, że ta obserwacja - o porzucaniu przez lidera Koalicji Obywatelskiej planów zagrażających niemieckim interesom -  jest słuszna oraz że Donald Tusk trafnie odczytuje oczekiwania i nastroje rodaków, to i tak plany sprzyjające naszemu rozwojowi są blokowane. Dlaczego? Moim zdaniem, odpowiedź jest prosta. Suwerenem Donalda Tuska nie są Polacy, ale nasz zachodni sąsiad - mówił Patryk Jaki

O prezydencie, Trzeciej Drodze i ładzie 

Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka - Kamysza polityk skrytykował za ich postawę wobec wojny na Ukrainę. Pierwszego wykpił za deklarację wdeptania Putina w ziemię, a drugiego za spakowanie plecaka ewakuacyjnego. Pytanie o obecną rolę prezydenta, Patryk Jaki skwitował długim i wiele mówiącym uśmiechem oraz dodał, że chciałby, by Andrzej Duda aktywniej bronił konstytucji przed jej łamaniem pod rządami obecnej koalicji.  Zielony Ład europoseł przemianował na czerwony i przekonywał, że zaproponowana przez Unię Europejską strategia, zmierzająca do  neutralności ekologicznej, powinna być poddana referendum. 

Najlepszy termin na jego przeprowadzenie to dzień wyborów prezydenckich. W ten sposób podnieślibyśmy frekwencję i zmusilibyśmy kandydatów do zajęcia stanowiska w tej sprawie - mówił. 


Źródło: Marzena Piechowicz-Gruda

Komentarze (3)    dodaj »

  • Europejczyk

    Czy jest coś, co ten pan zrobił dla Polski? Trzeba mieć tupet, by kandydować do PE i to jeszcze ze Śląska. Oprócz kręcenia filmików na social media, brak zasług. Żenada.

  • J-Z-H

    jaki Jaki ni jaki.

  • Niko

    Gościu daj sobie spokój ,już mieliście złoty róg

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również