Wiadomości z Zabrza

Jak załatwić urzędowe sprawy drogą elektroniczną?

  • Dodano: 2010-10-05 14:00, aktualizacja: 2010-10-13 12:30

Urząd Miejski w Zabrzu oraz Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają na interaktywne warsztaty dotyczące obsługi SEKAP- u, systemu umożliwiającego załatwianie urzędowych spraw drogą elektroniczną, bez konieczności wizyty w urzędzie.

Warsztaty odbędą się 14 października w godz. 11.00- 19.00 w Punkcie Obsługi Interesanta UM w Zabrzu zlokalizowanego w Centrum Handlowym M1 w Zabrzu.

W trakcie 20 minutowego szkolenia:

  • dowiesz się jakie korzyści przynosi SEKAP,
  • aktywujesz osobiste konto użytkownika,
  • zapoznasz się ze sposobem załatwiania wybranej sprawy poprzez SEKAP,
  • otrzymasz atrakcyjny gadżet.

 

Tylko 20 minut wystarczy aby zdobyć podstawowe umiejętności związane z obsługą Systemu Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej, ułatwiającego mieszkańcom kontakt z magistratem za pomocą Internetu. W trakcie warsztatów mieszkańcy miasta będą mogli nauczyć się obsługi tego systemu oraz bezpłatnie uzyskać specjalny podpis elektroniczny.

System Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej (SEKAP) to projekt, którego celem jest stworzenie warunków organizacyjnych i technicznych dla świadczenia usług publicznych drogą elektroniczną. W chwili obecnej system pozwala zmniejszyć liczbę wizyt w urzędzie dzięki oferowaniu na stronie www.sekap.pl kompletnej informacji o wszystkich usługach realizowanych przez administrację samorządową na Śląsku, możliwości pobrania najbardziej aktualnych wzorów formularzy oraz funkcji umożliwiającej sprawdzenie stanu zaawansowania załatwianej sprawy. Za pośrednictwem witryny można także zrealizować kilkadziesiąt usług bez konieczności wizyty w urzędzie.

 - SEKAP został zaprojektowany, w taki sposób by nawet osoby o podstawowych umiejętnościach obsługi komputera mogły się nim posługiwać – mówi Dyrektor Romański Podobnie jest z programem szkolenia, który będzie dostosowany do indywidualnych możliwości mieszkańców.

Urząd Miejski w Zabrzu jest jednym z najaktywniejszych uczestników projektu SEKAP, który działa obecnie w 78 instytucjach na terenie naszego regionu.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również