Wiadomości z Zabrza

Instytut Sportu docenił Akademię Piłkarską Górnika Zabrze

  • Dodano: 2021-02-19 06:30, aktualizacja: 2021-02-19 06:47

Górnik Zabrze zajął drugie miejsce w Polsce rankingu piłkarskich akademii za rok 2020. Ranking przygotował Instytut Sportu w Warszawie, a swój były klub za pracę z młodzieżą pochwalił wychowanek Rozwoju i były gracz Górnika Arkadiusz Milik występujący obecnie w Olympique Marsylia.

W ogólnopolskim rankingu akademii piłkarskich obejmujących szkolenie zawodników od młodzika do juniora za rok 2020 zwyciężył Lech Poznań, a drugą lokatę zajął Górnik Zabrze. To wielkie wyróżnienie dla Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podopieczni trenerów Jana Żurka i Radosława Osadnika zostali mistrzami Polski do lat 18 i w nagrodę mieli zagrać 3 marca w Lidze Młodzieżowej UEFA z PAOK Saloniki, ale mecz został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa.

W rankingu akademii piłkarskich za Akademią Piłkarską Górnika Zabrze uplasowały się: Legia Warszawa, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce i Śląsk Wrocław.

Z klubów naszego regionu w czołowej pięćdziesiątce rankingu Akademii Piłkarskich znalazły się jeszcze: Gwarek Zabrze sklasyfikowany na 22. miejscu, GKS Katowice zajmując 26. pozycję, Raków Częstochowa, który był 40. i Stadion Śląski plasujący się na 46. lokacie.

O rozwój wychowanków Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze dba wykwalifikowana ponad 30 osobowa kadra, w skład której wchodzą wykształceni i doświadczeni menedżerowie oraz trenerzy. Specjalizacja trenerska na wielu płaszczyznach sprawia, że młodzi adepci futbolu są w najlepszych możliwych rękach.

Celem Akademii jest propagowanie piłki nożnej jako sportu masowego i stworzenie optymalnych warunków do uprawiania tego sportu przez jak największą ilość dzieci i młodzieży szkolnej, a także wychowanie jak największej liczby zawodników dla potrzeb pierwszej drużyny.

Akademia kształci ponad 900 zawodników, poczynając od najmłodszych 4 latków do najstarszych 19 latków. Reprezentują oni Akademię w blisko 20 drużynach uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu okręgowym, wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Najmłodsi w ligach Żaków a najstarsi w prestiżowej Centralnej Lidze Juniorów.

Więcej nt. Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze na: www.akademiagornika.pl

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze | Facebook

Instytut Sportu docenił Akademię Piłkarską Górnika Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również