Wiadomości z Zabrza

Instytut Sportu docenił Akademię Piłkarską Górnika Zabrze

  • Dodano: 2021-02-19 06:30, aktualizacja: 2021-02-19 06:47

Górnik Zabrze zajął drugie miejsce w Polsce rankingu piłkarskich akademii za rok 2020. Ranking przygotował Instytut Sportu w Warszawie, a swój były klub za pracę z młodzieżą pochwalił wychowanek Rozwoju i były gracz Górnika Arkadiusz Milik występujący obecnie w Olympique Marsylia.

W ogólnopolskim rankingu akademii piłkarskich obejmujących szkolenie zawodników od młodzika do juniora za rok 2020 zwyciężył Lech Poznań, a drugą lokatę zajął Górnik Zabrze. To wielkie wyróżnienie dla Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podopieczni trenerów Jana Żurka i Radosława Osadnika zostali mistrzami Polski do lat 18 i w nagrodę mieli zagrać 3 marca w Lidze Młodzieżowej UEFA z PAOK Saloniki, ale mecz został odwołany z uwagi na pandemię koronawirusa.

W rankingu akademii piłkarskich za Akademią Piłkarską Górnika Zabrze uplasowały się: Legia Warszawa, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce i Śląsk Wrocław.

Z klubów naszego regionu w czołowej pięćdziesiątce rankingu Akademii Piłkarskich znalazły się jeszcze: Gwarek Zabrze sklasyfikowany na 22. miejscu, GKS Katowice zajmując 26. pozycję, Raków Częstochowa, który był 40. i Stadion Śląski plasujący się na 46. lokacie.

O rozwój wychowanków Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze dba wykwalifikowana ponad 30 osobowa kadra, w skład której wchodzą wykształceni i doświadczeni menedżerowie oraz trenerzy. Specjalizacja trenerska na wielu płaszczyznach sprawia, że młodzi adepci futbolu są w najlepszych możliwych rękach.

Celem Akademii jest propagowanie piłki nożnej jako sportu masowego i stworzenie optymalnych warunków do uprawiania tego sportu przez jak największą ilość dzieci i młodzieży szkolnej, a także wychowanie jak największej liczby zawodników dla potrzeb pierwszej drużyny.

Akademia kształci ponad 900 zawodników, poczynając od najmłodszych 4 latków do najstarszych 19 latków. Reprezentują oni Akademię w blisko 20 drużynach uczestniczących w rozgrywkach na szczeblu okręgowym, wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Najmłodsi w ligach Żaków a najstarsi w prestiżowej Centralnej Lidze Juniorów.

Więcej nt. Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze na: www.akademiagornika.pl

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze | Facebook

Instytut Sportu docenił Akademię Piłkarską Górnika Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.