Wiadomości z Zabrza

II turę wyborów wygrywa... [NIEOFICJALNIE]

  • Dodano: 2018-11-04 22:45, aktualizacja: 2018-11-05 02:38

Wszystko wskazuje na to, że to jednak Małgorzata Mańka-Szulik pozostanie na fotelu prezydenta Zabrza na kolejną, pięcioletnią tym razem kadencję. Czy tak się stanie przekonamy się zapewne w ciągu kilku następnych godzin.

Stan na godzinę 02:26

Po przeliczeniu głosów z 84 obwodowych komisji wyborczych Małgorzata Mańka-Szulik wciąż jest na prowadzeniu, oddało na nią swój głos 21805 osób, co stanowi 51,34% wszystkich uprawnionych. Agnieszka Rupniewska zdobyła tam 20668 głosów, a zatem cieszy się tam poparciem 48,66% głosujących.

Głosów brakuje tylko z ostatnich 6 obwodowych komisji, więc zwycięstwo dotychczasowej prezydent jest niemal pewne.


Stan na godzinę 22.50

Wstępne  szacunki mówią o niewielkiej przewadze Małgorzaty Mańki-Szulik. Na chwilę obecną stosunek procentowy głosów kształtuje się na poziomie 51/49 na korzyść obecnej prezydent. W nietórych okręgach przewagę ma Agnieszka Rupniewska, która cieszy się sporym poparciem, pokazały to wyniki I tury z 21 października.

To dane z około 50% komisji wyborczych, walka staje się coraz bardziej napięta.

Granica błędu wynosi obecnie około 2%, ponieważ informacje spływają do nas z kilku źródeł. Głosy są liczone dopiero od około godziny, więc szala zwycięstwa może przechylić się w dowolną stronę. Oficjalne potwierdzenie wyników nastąpi zapewne w godzinach porannych lub przedpołudniowych, gdy wszystkie komisje zakończą pracę.


Stan na godzinę 22:00

Małgorzata Mańka-Szulik 56%

Agnieszka Rupniewska 44%

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Dramat

  • Zabrzanin

    Czyli Zabrzanie po raz kolejny wykazali rozsadek. I pragmatyzm i bardzo dobrze

  • Qwerty

    Raczej beton i przywiązanie do stołków. Rupniewska nie była specjalnie mocna, ale i tak osiągnęła niezły wynik. Przydałby się w Zabrzu niezależny kandydat z pomysłem na to miasto, bo ocena ekipa nie ma żadnego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.