Wiadomości z Zabrza

I Europejski Kongres MSP

  • Dodano: 2011-10-03 11:00

6 i 7 października 2011 w Katowicach odbędzie się I Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - jedno z największych spotkań biznesowych adresowanych do sektora MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ciągu dwóch dni odbędzie się 12 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie 100 prelegentów z Polski i zagranicy. Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która jest głównym organizatorem Kongresu, spodziewa się blisko 20 delegacji zagranicznych i ponad 2000 uczestników. Kongres zainauguruje wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który objął Kongres Honorowym Patronatem. Przedsięwzięcie odbywa się także pod Patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Radzie Programowej Kongresu przewodniczy prof. Jerzy Buzek,  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie odbywa się także w ramach Europejskiego Tygodnia MŚP 2011.

Celem Kongresu jest diagnoza obecnego stanu sektora MŚP w Polsce oraz wytyczenie nowych kierunków jego rozwoju. Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do przedstawicieli sektora MŚP, samorządów terytorialnych oraz instytucji naukowo-badawczych.

Kongresowi towarzyszyć będą Targi usług i produktów dla MŚP Biznes Expo, w ramach których instytucje będą mogły zaprezentować swoją ofertę małym i średnim firmom. Organizatorzy zarezerwowali miejsce dla blisko 200 wystawców, których ekspozycje będzie można odwiedzać przez dwa dni.

Współgospodarzem kongresu jest Województwo Śląskie.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracji uczestnictwa można dokonać na stronie internetowej kongresu.

I Europejski Kongres MSP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również