Wiadomości z Zabrza

Grupa przestępcza rozbita przez kontrterrorystów. Zatrzymano trzy osoby

  • Dodano: 2021-11-04 08:00, aktualizacja: 2021-11-04 08:20

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Do zatrzymań doszło w miniony czwartek 28 października, wcześnie rano w Zabrzu i Tarnowskich Górach. Wszyscy mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

Zatrzymano 33-letniego założyciela gangu

Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował na 3 miesiące 33-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór, który założył, a następnie kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie - 32-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór i 43-letni mieszkaniec Zabrza również podzielili los założyciela gangu i trafili do aresztu.

Gang zajmował się handlem narkotykami

Grupa zajmowała się handlem narkotykami oraz substancjami psychotropowymi. Wszyscy mężczyźni usłyszeli także zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło 24 października w Zabrzu na ulicy Kosmowskiej. Sprawcy, używając maczety, pobili 32-letniego mieszkańca Zabrza, powodując u niego wiele obrażeń. W trakcie przeszukań miejsc, w których przebywali zatrzymani, policjanci znaleźli pałki, maczety oraz broni pneumatycznej. Czynności w sprawie trwają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.