Wiadomości z Zabrza

Dwójka zabrzan zatrzymana. 54-latka i 41-latek znęcali się nad rodziną

  • Dodano: 2021-10-15 07:30, aktualizacja: 2021-10-15 08:31

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi zatrzymana przez zabrzańskich policjantów 54-letnia kobieta oraz 44-letni mężczyzna, którzy stosowali przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swoich najbliższych. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu wydał sąd. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zabrzańskiej "czwórki" zatrzymali 54-letnią kobietę, która znęcała się psychicznie oraz fizycznie nad swoim mężem przez około 10 lat. W środę 13 października na podstawie zebranego materiału dowodowego zabrzański sąd zdecydował się na zastosowanie wobec kobiety, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Z kolei zarzut znęcania się nad swoją żoną usłyszał 41-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez policjantów z V Komisariatu Policji w Zabrzu. Na czas trwania postępowania decyzją sądu mężczyznę aresztowano na okres 3 miesięcy.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy! Przemoc w rodzinie jest przestępstwem

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, które precyzują przepisy artykułu 207 kodeksu karnego.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również