Wiadomości z Zabrza

Górnik Zabrze: Policjanci zabezpieczali mecz. Nie obyło się bez incydentów

  • Dodano: 2019-08-12 10:00

Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją w ostatnią sobotę dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który odbył się na stadionie miejskim.

Niestety nie obyło się bez incydentów

Policjanci zatrzymali jednego mężczyznę w związku z naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas meczu Górnika Zabrze z Rekowem Częstochowa, mężczyzna usiłował wtargnąć na teren stadionu, dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki.

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych prewencji ze śląskiego garnizonu zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Raków Częstochowa. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie prawie 18 tys. widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej i co może ze sobą posiadać. Będąc uczestnikiem imprezy masowej warto zapoznać się z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Obowiązujące przepisy w sobotni wieczór niestety zlekceważył 21-letni kibic z Rudy Śląskiej

Będąc w stanie nietrzeźwości, usiłował wtargnąć na teren stadionu. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto podczas przeszukania policjanci ujawnili u niego środki odurzające w postaci marihuany. Młody mieszkaniec Rudy Śląskiej odpowie teraz przed zabrzańskim sądem, za posiadanie narkotyków oraz złamanie przepisów dotyczących imprez masowych. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat 3, grozi mu również zakaz stadionowy. Czynności w sprawie trwają.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.