Wiadomości z Zabrza

Stoisko „Socios Górnik” zdemolowane przez kibiców Górnika Zabrze

  • Dodano: 2019-08-12 22:00, aktualizacja: 2019-08-22 00:56

W sobotę, 10 sierpnia, przed meczem Górnika Zabrze z Rakowem Częstochową doszło do skandalicznego wydarzenia. Zamaskowani mężczyźni w kominiarkach i barwach Górnika Zabrze napadli na przedstawicieli Socios Górnik. Zniszczyli m.in. namiot należący do wspomnianego stowarzyszenia.


Namiot postawiono, zgodnie z otrzymanym zezwoleniem, na promenadzie zabrzańskiego stadionu. Tradycyjnie, kibice mieli dzięki temu mieć zapewnioną okazję do rozmów z członkami Socios oraz możliwość dołączenia do stowarzyszenia. Niestety, tak się nie stało. Ubrani w kominiarki kibice Górnika skutecznie to utrudnili.

O sprawie poinformował na Twitterze Sekretarz Stowarzyszenia Socios Górnik Tadeusz Bożek:


- Zamaskowani w kominiarki bandyci w barwach Górnika Zabrze napadli na stojących legalnie za pisemną zgodą Klubu przedstawicieli Socios Górnik – napisał Tadeusz Bożek.


Głos w sprawie zabrał także Grzegorz Pacuła, rzecznik Socios.


- Póki co smutny wieczór w Zabrzu. Trzy osoby w kominiarkach, w barwach Górnika, przed meczem na promenadzie pełnej ludzi atakują mienie innych kibiców Górnika – podkreśla Grzegorz Pacuła.


Dziś sprawę na swoim facebookowym profilu skomentował Socios Górnik, pisząc:


- W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce dnia 10.08.2019 przed meczem Górnik Zabrze - Raków Częstochowa, w efekcie licznych zapytań różnych mediów informujemy:
Namiot organizacyjny ustawiony był na promenadzie stadionu zgodnie z pisemnym zezwoleniem organizatora imprezy masowej – Górnik Zabrze SSA. I to do klubu należy kierować wszelkie zapytania odnośnie bezpieczeństwa. Cały teren promenady jest monitorowany i jesteśmy przekonani, że klub dołoży starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo kibicom w przyszłości, a także rozpocznie odpowiednie działania mające na celu identyfikację sprawców. Mamy nadzieję, że te negatywne emocje nie zniechęcą kibiców do przychodzenia na mecze Górnika.
My z naszej strony możemy jedynie Państwa przeprosić za niedogodności i zaprosić pod namiot w kolejnym domowym meczu. Dalszych wyjaśnień z naszej strony nie będzie. Jednocześnie zachęcamy do wsparcia akcji promującej zakup bramek dla młodzieży z Akademii Górnika #złotóweczkinabrameczki.

Informacje o zbiórce można znaleźć TUTAJ. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Socios Górnik jest pierwszym w Polsce piłkarskim stowarzyszeniem działającym w systemie „Socios”

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.