Wiadomości z Zabrza

Górnik wygrywa w Lubinie!

• Dodano: 2024-04-09 09:00, aktualizacja: 2024-04-22 13:45

W meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy drużyna Górnika Zabrze zmierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Trójkolorowych 2:1!

Wynik spotkania w Lubinie otworzył w 28. minucie zawodnik Zagłębia - Dawid Kurminowski. Na odpowiedź Trójkolorowych nie trzeba było długo czekać, ponieważ niespełna 10 minut później zamieszanie w polu karnym Miedziowych wykorzystał Szymon Czyż.

Na 2. połowę oba zespoły wyszły bez zmian. Roszady pojawiły się dopiero po około godzinie gry, kiedy to na murawie zameldowali się Mateusz Wdowiak i Tomasz Makowski (Zagłębie Lubin). Chwilę później w zespole Trójkolorowych Czyża zmienił Piotr Krawczyk.

Decyzja Jana Urbana okazała się przysłowiowym "strzałem w 10", ponieważ 6 minut później "Piter" dał prowadzenie naszemu zespołowi. Słowa pochwały należą się również Erikowi Janży. Słoweniec zaliczył bowiem znakomite "ostatnie podanie" umożliwiające zdobycie zwycięskiej bramki!

W następnej, 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się przy Roosevelta 81 ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu o godzinie 17:30.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

1:0 - Dawid Kurminowski (28').
1:1 - Szymon Czyż (37').
1:2 - Piotr Krawczyk (66').

Zagłębie Lubin: Dioudis - Kopacz, Nalepa, Ławniczak, Machado - Poletanović (57' Makowski), Dąbrowski (79' Mróz), Chodyna, Munoz (57' Wdowiak), Pieńko (79' Buletsa) - Kurminowski.

Górnik Zabrze: Bielica - Szala (87' Lukoszek), Szcześniak, Janicki, Janża - Pacheco (80' Nascimento), Rasak, Kapralik (87' Sekulić), Czyż (60' Krawczyk), Ennali (80' Kozuki) - Musiolik.

Żółte kartki: Chodyna - Pacheco, Szcześniak.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).