Wiadomości z Zabrza

[Foto] Jubileusz 70-lecia Oddziału Miejskiego PTTK w Zabrzu

  • Dodano: 2021-11-23 07:45, aktualizacja: 2021-11-23 08:07

W sobotę 20 listopada uroczyście obchodzono jubileusz 70-lecia Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Zabrzu. W wydarzeniu zabrzański samorząd reprezentowali m.in. zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski oraz przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar. Wśród przybyłych obecni byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek PTTK oraz zaproszeni goście.

– Myślę, że nikt z nas nie przypuszczał 70 lat temu, że Zabrze zostanie miastem, w którym turystyka odgrywać będzie tak dużą rolę. Okazuje się, że zabrzański PTTK jest dzisiaj jedną z kluczowych organizacji w naszym mieście, a na jego barkach spoczywa ciężar i obowiązek realizowania ruchu turystycznego w Zabrzu. Dziękuję za pracę nad świadomością geograficzną i historyczną kolejnych pokoleń – mówił zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski.  

Obchodom 70-lecia PTTK w Zabrzu towarzyszył wykład nt. historii zabrzańskiej placówki oraz uroczyste wręczenie odznaczeń dla wyróżnionych członków. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.