Wiadomości z Zabrza

Filharmonia Zabrzańska zagra dla Ukrainy!

  • Dodano: 2022-03-07 09:30, aktualizacja: 2022-03-23 10:46

Filharmonia Zabrzańska podobnie, jak inne instytucje nie pozostała obojętna na tragedię, jaka dotknęła naród ukraiński. W porozumieniu ze Zrzeszeniem Filharmonii Polskich zabrzańscy filharmonicy postanowili zrezygnować z wykonywania utworów kompozytorów rosyjskich oraz radzieckich. Ponadto w repertuarowych planach mają zamiar wesprzeć Ukrainę koncertem specjalnie jej poświęconym.

Koncert Pasyjny Filharmonii Zabrzańskiej

Wyjątkową chwilą będzie też zapewne Koncert Pasyjny, który Filharmonia Zabrzańska wykona 13 kwietnia w kościele pw. św. Anny w Zabrzu – będzie on gestem pamięci dla ofiar toczącej się na Ukrainie wojny. Muzycy zaprezentują jedno z najpiękniejszych dzieł wokalno-instrumentalnych – ,,Requiem d-moll op.48ął francuskiego kompozytora Gabriela Faure.

Koncert na Dzień Kobiet!

Natomiast już w najbliższy wtorek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet jak co roku Filharmonia Zabrzańska zaprosi melomanów na koncert, który będzie muzycznym prezentem – oczywiście nie tylko dla pań. Koncert nosi tytuł "Kobieta w dźwiękach zaklęta", a jego repertuar skompletował i przygotował wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej kompozytor, dyrygent i oboista Wojciech Barczyński.

W programie znajdą się m.in. kompozycje Delibesa, Gershwina, Straussa, Kerna i Sibeliusa.

W marcu Filharmonia Zabrzańska zaprasza melomanów jeszcze na dwa koncerty – 18 marca o godz. 18.00 odbędzie się koncert pt. „Dzieci grają...dorosłym”, a 25 marca, również o godz. 18.00 – „Wiosenny koncert muzyki filmowej”.

Filharmonia Zabrzańska zagra dla Ukrainy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również