Wiadomości z Zabrza

Filharmonia Zabrzańska kończy 71. sezon artystyczny

  • Dodano: 2021-06-09 07:30, aktualizacja: 2021-06-09 07:34

“Wielkie przeboje wielkiego ekranu” to tytuł koncertu, który Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej zagra na zakończenie tegorocznego sezonu artystycznego. Koncert, który tradycyjnie od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej Sławomir Chrzanowski, odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 czerwca, o godz. 18.00.

Wśród bogatego repertuaru znajdą się m.in. utwory z tak znanych produkcji filmowych jak: ,,Śniadanie u Tiffany’ego”, ,,Różowa Pantera”, ,,Forrest Gump”, ,,James Bond” i in. Nie zabraknie też kompozycji z polskich, kultowych filmów – tego wieczoru zabrzmi m.in. muzyka Wojciecha Kilara z ,,Ziemi obiecanej”.

Piątkowym koncertem Filharmonia zakończy oficjalnie 71. sezon artystyczny

Sezon wyjątkowy, bo naznaczony pandemią i ograniczeniami wprowadzanymi w naszym kraju związku z sytuację epidemiczną. Przez kilka miesięcy nie mogliśmy się spotkać i posłuchać na żywo wspaniałych koncertów zabrzańskich muzyków. Odpowiedzią przygotowaną dla wiernych melomanów były jednak koncerty transmitowane online, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy przypominają, iż koncert odbędzie się w obowiązującym standardzie sanitarnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.