Wiadomości z Zabrza

Festiwal Rysowania - artyści opanowali halę MOSIR

  • Dodano: 2018-05-18 15:30

W zabrzańskiej hali MOSIR odbył się kolejny, XXI już Międzynarodowy Festiwal Rysowania. To niezwykłe wydarzenie artystyczne jest otwarte dla każdego, kto znajduje w sobie wewnętrzną potrzebę przelewania na papier tego, co mu w duszy gra - przy użyciu ołówka, węgla, farb i innych wymyślnych technik.

Przechadzając się pomiędzy zgromadzonymi w hali artystami nie można nie zauważyć, jak bardzo absorbuje ich to, co robią, jak bardzo są skupieni na szczegółach, kolorach czy cieniach. Gdy próbuje się ich o coś zagaić, przez moment wydają się jakby wyrwani ze snu, zupełnie nieobecni, w jakimś takim delikatnym uniesieniu zapracowani.

Festiwal to również konkurs, więc każdy chce się zaprezentować jak najlepiej. Aby wziąć udział w konkursie należało dokonać rysunkowego studium postaci ludzkiej z tak zwanej natury, a więc na podstawie żywego modela – technika i podobrazie dowolne, liczyć się będą kunszt i pomysł.

Organizatorami festiwalu są Liceum Plastyczne przy ZS nr 18, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Miejski Ośrodek Kultury. Prezydent miasta Małgorzata Mańka–Szulik objęła wydarzenia honorowym patronatem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz nagrania wideo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.