Wiadomości z Zabrza

Festiwal Rysowania - artyści opanowali halę MOSIR

  • Dodano: 2018-05-18 15:30

W zabrzańskiej hali MOSIR odbył się kolejny, XXI już Międzynarodowy Festiwal Rysowania. To niezwykłe wydarzenie artystyczne jest otwarte dla każdego, kto znajduje w sobie wewnętrzną potrzebę przelewania na papier tego, co mu w duszy gra - przy użyciu ołówka, węgla, farb i innych wymyślnych technik.

Przechadzając się pomiędzy zgromadzonymi w hali artystami nie można nie zauważyć, jak bardzo absorbuje ich to, co robią, jak bardzo są skupieni na szczegółach, kolorach czy cieniach. Gdy próbuje się ich o coś zagaić, przez moment wydają się jakby wyrwani ze snu, zupełnie nieobecni, w jakimś takim delikatnym uniesieniu zapracowani.

Festiwal to również konkurs, więc każdy chce się zaprezentować jak najlepiej. Aby wziąć udział w konkursie należało dokonać rysunkowego studium postaci ludzkiej z tak zwanej natury, a więc na podstawie żywego modela – technika i podobrazie dowolne, liczyć się będą kunszt i pomysł.

Organizatorami festiwalu są Liceum Plastyczne przy ZS nr 18, Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Miejski Ośrodek Kultury. Prezydent miasta Małgorzata Mańka–Szulik objęła wydarzenia honorowym patronatem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz nagrania wideo.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.