Wiadomości z Zabrza

Ferie 2021 w mieście razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury

  • Dodano: 2021-01-05 09:30

Nadeszły tak wyczekiwane co roku przez uczniów ferie zimowe. W tym roku będą one jednak wyglądały zdecydowanie inaczej, niż w ub. latach.

Z uwagi na epidemię koronawirusa wprowadzono wiele obostrzeń, które determinują ofertę, jaką można zaproponować w tym czasie najmłodszym. Większość zajęć, z których będą mogli skorzystać odbywać będzie się online. Tego typu ofertę przygotował m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu oraz dzielnicowe ośrodki kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie i Grzybowicach.

W poniedziałek (4 stycznia) odbyły się pierwsze warsztaty pn. “Papierowe inspiracje”. Kolejne zaplanowano 8 i 11 stycznia.

We wtorki i czwartki zabrzański MOK zaprasza na warsztaty sportowe dla rodzin

Najbliższe odbędą się 5 stycznia, a następnie 7, 12 i 14 stycznia. – W trakcie treningów Aneta Ratajczak pokaże jak w miły sposób można spędzić razem czas i poćwiczyć z mamą i tatą w domu. Treningi poprawią kondycję i pomogą skorygować wady postawy.

6, 13 i 15 stycznia zaplanowano wirtualne zwiedzanie Galerii MOK

W trakcie ferii będzie można posłuchać najlepszych wokalistów uczestniczących w konkursie wirtualnego kolędowania, a także zobaczyć najlepsze prace zgłoszone w konkursie plastycznym “Moja świąteczna ozdoba”. Natomiast 15 stycznia MOK zaprasza do zwiedzenia wystawy prac Haliny Matłosz pt. “Kobieca nostalgia”.

Wiele ciekawych zajęć online przygotowano również w dzielnicowych ośrodkach kultury w Biskupicach, Grzybowicach, Kończycach i Pawłowie. Najmłodsi mogą wybierać m.in. spośród warsztatów ceramicznych, muzycznych, fotograficznych, plastycznych czy też ekologicznych. W DOK Grzybowice zaplanowano też Zimową Akademię Szachową czyli cykl filmów szkoleniowych z zakresu podstaw dyscypliny szachowej przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Specjalną ofertę dla najmłodszych w czasie ferii zimowych przygotowało również najstarsze kino w Zabrzu – kino ROMA, które zaprasza do uczestnictwa w projekcie “Kino familijne online”, w ramach którego udostępni kilka krótkometrażowych animacji w wersji anglojęzycznej.

Kino ROMA zaprasza też wszystkich kinomanów na wycieczkę filmowymi śladami Zabrza. Warto wiedzieć, że Zabrze jest miastem rodzinnym wielu ważnych postaci kina polskiego. Zabrzanin, reżyser Michał Rosa nakręcił u nas zdjęcia do swoich filmów „Co słonko widziało” i „Szczęście świata”. Cenione aktorki Aleksandra i Magdalena Popławskie, aktor Michał Żurawski czy Adrian Topol (znany z amerykańskiego serialu „Homeland” gwiazdor niemieckiej telewizji) również pochodzą z Zabrza. Ale filmowa historia miasta jest znacznie bogatsza, aby ją poznać zapraszamy w niezwykłą podróż. Mapa dostępna na stronie: https://kinoroma.zabrze.pl/mapa/

Zapraszamy też wraz z kinem ROMA do obejrzenia filmu – spaceru po kinie, w którym zobaczymy nie tylko salę kinową lecz również projektorownię i wiele innych, tajemniczych zakamarków, w których znajdują się nie mniej tajemnicze, stare sprzęty. W filmie swoje wspomnienia dotyczące Kina Roma i Zabrza opowiadają znani zabrzanie, w tym m.in. Czesław Mozil.

Film dostępny na stronie: https://www.kinoroma.zabrze.pl/repertuar/filmowymi-sladami-zabrza-z-najstarszym-na-slasku-kinem-roma.

Szczegóły w załączeniu i na:

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.