Wiadomości z Zabrza

Ekosesja "Jak żyć, żeby przeżyć?!"

  • Dodano: 2021-09-21 07:45, aktualizacja: 2021-09-21 13:37

Wykładem prof. dr. hab. Piotra Skubały pt. "Odbudowa przyrody albo ekocyd" rozpoczęła się w zeszły czwartek w Arenie Zabrze ekosesja "Jak żyć, żeby przeżyć?!”. Ekosesja to część projektu ekologicznego "Natura(lnie) w Zabrzu", nad którym patronat honorowy objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W ramach sesji odbyły się m.in. prelekcje i warsztaty: "Jak powstaje dobre paliwo z odpadów?" (FCC Polska Sp. z o.o.), “Trash-art z elektrośmieci” (Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Zabrze i Fundacja Odzyskaj Środowisko”), "Paliwo wodorowe – paliwem przyszłości?" (IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Zabrzu), "Jak działa farma fotowoltaiczna?” i “Biogaz ze składowiska odpadów” (MOSiR Zabrze) czy też "Idea zero waste w praktyce" i "Chrońmy owady zapylające!" (Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu).

W spotkaniach organizowanych w ramach ekosesji wzięli udział m. in.: wiceprezydent Miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrząstek-Bar, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty Jolanta Gottwald, reprezentanci Stowarzyszenia Klub Seniora MOPR Zabrze i uczniowie 23 zabrzańskich szkół wraz z opiekunami.

Organizatorami wydarzeń w ramach projektu "Natura(lnie)" w Zabrzu są: Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Zabrzu oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Zabrzu.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.