Wiadomości z Zabrza

Dzień bezpiecznego internetu z PPP

  • Dodano: 2018-02-19 09:45

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Zabrzu po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu i zaprosiła na zajęcia warsztatowe uczniów i ich rodziców.

Na spotkaniach z uczniami poruszona została tematyka dotycząca tzw. hejtowania.

Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach, jakie może ponieść ofiara i sprawca negatywnych i obraźliwych komentarzy. Nauczyli się, jak reagować na hejt w sieci i gdzie zgłaszać się po pomoc w przypadku doświadczenia zachowań agresywnych. Uczniowie poznali również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie z rodzicami miało na celu uwrażliwienie ich na potrzeby dzieci w obszarze bezpieczeństwa w sieci. Uzyskali informacje dotyczące jak rozmawiać z dziećmi o internetowych zagrożeniach oraz o długości czasu spędzanego przez młodych ludzi przed monitorem komputera, tabletem czy telefonem komórkowym. Rozmawiano także o wpływie mediów elektronicznych na rozwój dzieci, zagrożeniach i skutkach płynących z niewłaściwego korzystania z technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz wypracowania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rodzice wyposażeni zostali w ważne numery telefonów oraz linki do stron www, takie jak:

  • helpline.org.pl
  • 800-100-100
  • dyżurnet.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również