Wiadomości z Zabrza

"Dzień Anioła" już po raz dwudziesty

  • Dodano: 2019-12-17 11:30

"Dzień Anioła" to jedna z najważniejszych imprez w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. Wydarzenie organizowane jest już od 20 lat, od ośmiu ma zasięg ogólnomiejski.

W miniony piątek po raz dwudziesty społeczność "Trójki" spotkala się w przedświątecznej atmosferze na szkolnym koncercie z rodzicami uczniów, dobroczyńcami i przyjaciółmi szkoły.

Zabrzański samorząd reprezentowała prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik

Najważniejszym punktem był koncert, w przerwach którego odbywały się licytacje prac utalentowanych uczniów, nauczycieli i darów od innych twórców, m.in.: płyta Leszka Możdżera z autografem oraz grafika profesora Tomasza Tobolewskiego. Osobom, które pomogły szkole, wręczano dyplomy i grafiki z postacią anioła.

Otrzymali je: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, kierownik stacji Pogotowia Ratunkowego w Zabrzu Grażyna Jeremicz, dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu Jerzy Makselon, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu st.bryg. mgr inż. Kamil Kwosek.

Kwota, którą udało się zebrać w trakcie tegorocznej licytacji, przeznaczona zostanie na utworzenie radiowęzła ułatwiającego komunikację, a także podnoszącego poziom bezpieczeństwa uczniów, których łatwo będzie poinformować o ewentualnych zagrożeniach.

W trakcie imprezy podsumowano także coroczny miejski konkurs plastyczny pn. „Mój Anioł”. Podczas wieczoru można było odwiedzić kawiarenkę, zostawić malucha w zorganizowanym na czas trwania uroczystości przedszkolu czy też zakupić świąteczne ozdoby.

Organizatorami "Dnia Anioła" byli: III LO i Fundacja Wspierania Szkoły „Nasza Trójka”.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ojciec

    Super impreza. Choć moje dzieci już skończyły tę szkołę, zawsze się wybierają na DA.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.