Wiadomości z Zabrza

Działania "Bus&Truck" na zabrzańskich drogach

  • Dodano: 2020-10-16 11:00

Od poniedziałku do wtorku policjanci z zabrzańskiej drogówki, w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzili działania "Bus&Truck". Celem prowadzonych działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W trakcie działań policjanci sprawdzali czy pasażerowie komunikacji zbiorowej na terenie naszego miasta noszą maseczki ochronne.

Wzmożone kontrole w ramach działań trwały do późnych godzin wieczornych

W poniedziałek i wtorek na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzali wzmożone kontrole w ramach działań pod kryptonimem "Bus&Truck". Również zabrzańska drogówka, włączyła się do działań. Szczególną uwagę stróże prawa zwracali na autokary oraz samochody ciężarowe. Na przewoźnikach i kierujących realizujących przejazdy pasażerskie i transport ciężarowy ciąży bowiem spora odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie podróżujących osób. Podczas prowadzonych działań mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz autobusami i tak zwanymi busami.

Podczas działań mundurowi kontrolowali czy pasażerowie komunikacji zbiorowej noszą maseczki ochronne.

Kontroli poddawane były również pojazdy ciężarowe wykonujące transport towarów. Podczas akcji w ramach działań Bus&Truck policjanci zwracali uwagę między innymi na stan techniczny, wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców. Poddany kontroli zabrzańskich policjantów został również sposób przewożenia osób i rzeczy. Wybór miejsc kontroli dokonywany jest na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz natężenia ruchu pojazdów wykonujących przewozy na wybranych odcinkach dróg. W czasie prowadzonej akcji losowo prowadzone były także kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.