Wiadomości z Zabrza

Dwóch młodych zabrzan zaatakowało siekierami policjantów. Grozi im 10 lat więzienia

  • Dodano: 2019-01-23 13:00

Dwóch młodych zabrzan, którzy podczas interwencji zaatakowali siekierami policjantów, zostało tymczasowo aresztowanych przez zabrzański sąd.

Mężczyźni dopuścili się czynnej napaści podczas interwencji przeprowadzonej w miniony weekend w Biskupicach. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.
 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę wczesnym rankiem przy ulicy Bytomskiej w Zabrzu

Kilka minut przed 5.00 mieszkańcy zadzwonili na policję, informując o głośnym zachowaniu mężczyzn w jednym z mieszkań. Mężczyźni ci mieli wyrzucać meble i różne przedmioty i zakłócać ciszę nocną. Na miejsce skierowany został policyjny patrol. Po otwarciu drzwi dwóch młodych mężczyzn, trzymając w rękach siekiery i młotek, zaatakowało policjantów. Zdecydowana reakcja zabrzańskich stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania dwóch nietrzeźwych agresorów. Na szczęście mundurowi nie odnieśli obrażeń. Zatrzymani, to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 19 i 20 lat, obaj znani zabrzańskim policjantom. Byli karani m.in. za pobicia, kradzieże, a jeden z nich odpowiadał już za znieważenie policjanta. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie usłyszeli zarzuty. Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt na 3 miesiące.

Przypominamy, że policjant, będąc funkcjonariuszem publicznym, jest w specjalny sposób chroniony przepisami prawa

Za czynną napaść z użyciem niebezpiecznych przedmiotów podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również