Wiadomości z Zabrza

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych. Rusza dodatkowy nabór wniosków!

  • Dodano: 2022-02-09 07:45, aktualizacja: 2022-02-09 07:53

Prezydent Miasta Zabrze ogłasza dodatkowy nabór uzupełniający do Projektu pn.: „Miasto Zabrze eko-instalacje fotowoltaiczne – odnawialne źródła energii”. Deklaracje będzie można składać od 10 do 23 lutego. Dlaczego warto postawić na fotowoltaikę? Pozwala nam nie tylko dbać o nasz budżet, zmniejszając rachunki za prąd, ale również dba o otaczające nas środowisko. Panele nie emitują żadnych szkodliwych substancji, tym samym nie zanieczyszczają środowiska.

Odnawialne źródła energii

Projekt „Miasto Zabrze eko-instalacje fotowoltaiczne – odnawialne źródła energii” współfinansowany będzie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Regionalnego pod warunkiem uzyskania przez Miasto Zabrze dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania wyniesie 75 proc. kosztów kwalifikowanych lecz nie więcej niż 14 tys. zł.

Kto może się starać o dofinansowanie?

  • osoby posiadające PRAWO WŁASNOŚCI/ WSPÓŁWŁASNOŚCI, DO BUDYNKU MIESZKALNEGO JEDNORODZINNEGO położonego na terenie miasta Zabrze;
  • osoby posiadające uregulowany stan prawny nieruchomości, na której będzie realizowany Projekt;
  • osoby, które nie posiadają żadnych zaległych zobowiązań finansowych wobec Miasta Zabrze z tytułu należności podatkowych oraz z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wnoszonymi na rzecz Miasta Zabrze.

Projekt zakłada montaż mikroinstalacji OZE (instalacji fotowoltaicznych) o mocy do 6,5 kWp, których głównym przeznaczeniem będzie wyprodukowanie energii na własne potrzeby w budynkach zamieszkałych, położonych na terenie Miasta Zabrze.

Gdzie można uzyskać informacje o Projekcie:

  • telefonicznie pod nr 32/ 37-33-354 codziennie z wyjątkiem dni świątecznych, sobót i niedziel w godzinach od 8:00 do 15:00;
  • na stronie internetowej www.miastozabrze.pl w zakładce: Dla Mieszkańców – Ekologia – Dofinansowanie – dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych.

Termin składania deklaracji udziału w Projekcie: od 10 LUTEGO  2022 r. do 23 LUTEGO 2022 r.

Sposób i miejsce składania deklaracji udziału w Projekcie:

Deklaracje udziału w formie papierowej wraz z niezbędnymi załącznikami należy włożyć do koperty, koperta powinna być zamknięta i dodatkowo opisana w następujący sposób „MIASTO ZABRZE EKO – INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE – ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII”.

Kopertę należy składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Zabrzu ul. Wolności 286, 41-800 Zabrze Wydział Ekologii (II piętro) w terminie od 10 do 23 lutego w poniedziałki i wtorki w godz. 12.00-15.30 oraz od środy do piątku w godz. 8.00-13.00.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mądry Jaś

    Nie dajcie się nabrać na tą fotowoltaikę. Po 30 lat Wam się to spłaci. Wie co mówię, bo zainteresowałem się tematem, bo nie raz telefonicznie zachęcali mnie do montażu. Jeśli ktoś do czegoś usilnie namawia to musi sam mieć z tego dobry zysk, ale Wy już na pewno nie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również