Wiadomości z Zabrza

Czy Bartosz Sarnowski pozostanie na stanowisku prezesa Górnika Zabrze?

  • Dodano: 2019-07-04 14:30

Bartosz Sarnowski formalnie nie jest już prezesem Górnika Zabrze - zakończył się jego kontrakt, a podczas spotkania z prezydent miasta Małgorzatą Mańką - Szulik miał otrzymać polecenie przygotowania strategii działania klubu na najbliższą przyszłość. Strategia zostanie poddana ocenie i na tej podstawie zapadnie decyzja, czy Bartosz Sarnowski zostanie ponownie wybrany prezesem zabrzańskiego klubu.

Na razie wiemy już, że w klubie pozostanie trener Marcin Brosz oraz odpowiedzialny za transfery Artur Płatek - ta decyzja ucieszyła kibiców, którzy też przecież świetnie zdają sobie sprawę jak trudne zadanie czeka władze biało-niebiesko-czerwonych w nowym sezonie, a do obu tych postaci zdają się mieć zaufanie. Z Górnika odeszli przecież Szymon Żurkowski oraz Walerian Gwilia, dwaj pomocnicy, którzy napędzali grę i nadawali jej rytm - trzeba będzie ich jakoś zastąpić. W ich miejsce powołano Serba Filipa Bainovicia, ale czy uda mu się stanąć na wysokości zadania przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Na razie Rada Nadzorcza Górnika Zabrze wstrzymała obrady, zapewne do czasu podjęcia decyzji przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę - Szulik. Na razie do czasu powołania nowego prezesa nad klubem pieczę sprawuje dwuosobowy zarząd: Małgorzata Miller - Gogolińska i Dariusz Czernik.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.